PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

O co walczą dentyści w samorządzie zawodowym

ms
14-12-2015, 08:03
O  co walczą dentyści w samorządzie zawodowym lek. dent. Anita Pacholec, członek KS NRL, przewodnicząca Zespołu ds. NFZ KS NRL
Lek. dent. Anita Pacholec, członek KS NRL, przewodnicząca Zespołu ds. NFZ KS NRL, odpiera zarzuty Macieja Hamankiewicza, zawarte w liście otwartym, w którym szef NRL opisuje kontrowersyjne - według niego - posunięcia lekarzy dentystów i ich działania źle służące jedności samorządu zawodowego.

Zrozumienie wszystkich wątków z listu Anity Pacholec będzie łatwiejsze po przeczytaniu pisma Maciej Hamankiewicza (tutaj).

Szanowny Panie Prezesie, Koleżanki i Koledzy
Dopiero teraz odpowiadam na list Pana Prezesa z 3 grudnia 2015 r., ponieważ byłam na urlopie, a muszę odpowiedzieć, gdyż Pan Prezes z imienia i nazwiska wywołał mnie do tablicy.

Nieprawdą jest:
„na posiedzeniu Prezydium NRL 18 września 2015 r., kiedy omawiano kwestię organizowania konferencji uczestnicząca w nim pani dr Anita Pacholec przyznała, że nie ma żadnych merytorycznych materiałów na konferencję prasową”.

Dyskusji na temat zgromadzonego materiału w zasadzie nie było. Zogniskowała  się ona bardziej wokół wizji opracowania tego tematu.

Z mojej  strony zostało tylko zaznaczone, że byliśmy w trakcie gromadzenia materiałów. I owo „byliśmy” ma tu znaczenie kluczowe, ponieważ po informacji  otrzymanej od rzecznika prasowego NIL pani Katarzyny Strzałkowskiej 4 września 2015 r. o decyzji Pana Prezesa, wstrzymującej organizowanie tej konferencji, gromadzenie materiałów również zostało wstrzymane. Tryb gromadzenia materiałów był taki sam jak do poprzednich konferencji, które zakończyły się spektakularnym sukcesem i nie ma podstaw do twierdzenia, że merytoryczna strona konferencji była zagrożona.

Wprowadzające w błąd  jest twierdzenie:
„choć od ustalenia wstępnego terminu konferencji minęło już pół roku, do dzisiaj żadne materiały nie zostały Prezydium NRL  przez Panią Prezes przedstawione”.

To Pan wstrzymał organizację konferencji więc dalsze gromadzenie materiałów nie ma sensu. Trudno wymagać, aby członkowie Komisji Stomatologicznej poświęcali swój prywatny czas na przedsięwzięcia, które zostały zablokowane i nie mają szans na realizację.

Nieprawdą jest również:
 „Natomiast Pani Prezes Agnieszka Ruchała –Tyszler, bez uzgodnień z kimkolwiek, ani ze mną, ani z Prezydium NRL, wskazała już wcześniej swoich kandydatów i wysłała te propozycje pisemnie do  PTS”.

Moja kandydatura na członka komitetu organizacyjnego FDI została zgłoszona do Pana Prezesa na piśmie 10 lipca 2015 r. Wystarczającą rekomendacją  jest moje doświadczenie, jakie zdobyłam  biorąc udział w organizacji  wielu spotkań,  w tym w zakończonym wielkim sukcesem Kongresie Polonii Medycznej w Toruniu. Fakt, że nie uwzględnił Pan tej sugestii pozostaje Pańską decyzją.

Swoją drogą proponuję Państwu zapoznać się z treścią tego pisma, gdyż sformułowanie „również dr Agnieszka Ruchała - Tyszler, wiceprezes NRL, zgłosiła zainteresowanie udziałem w tym komitecie” w stosunku do wiceprezesa NRL, przewodniczącej KSNRL i najważniejszego lekarza dentysty w całej Izbie Lekarskiej uważam za lekceważące. No i pozostaje niejasne czy Pan ten udział popiera czy nie.

SŁOWA KLUCZOWE
Anita Pacholec   Maciej Hamankiewicz   samorząd lekarski   FDI  

POLECAMY W SERWISACH