PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

O ankiecie infoDENT24.pl na Komisji Stomatologicznej OIL w Warszawie

ŁS
22-05-2014, 08:12
O ankiecie infoDENT24.pl na Komisji Stomatologicznej OIL w Warszawie O ankiecie infoDENT24.pl na Komisji Stomatologicznej OIL w Warszawie
Analiza wyników ankiety „Pierwszy krok w biznesie”, przeprowadzonej przez portal infoDENT24.pl oraz Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii i BE ACTIVE DENTIST, była jednym z punktów majowego posiedzenia Komisji Stomatologicznej Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Wyniki ankiety zaprezentował lek. dent. Maciej Michalak, szef BE ACTIVE DENTIST, który na spotkanie został zaproszony m.in. w celu prezentacji działalności organizacji aktywnych dentystów.

- Szczególną dyskusję wzbudziły wyniki, wskazujące na niewielką rolę uczelni medycznych w kształtowaniu postaw biznesowych młodych lekarzy dentystów - relacjonuje lek. dent. Maciej Michalak.

Część uczestników spotkania przekonywała, iż nie jest to rolą szkół medycznych. Pojawiły się jednak głosy, przekonujące, że w programie nauczania mogłyby znaleźć się przedmioty z zakresu przedsiębiorczości.

Przypomnijmy, iż z ankiety „Pierwszy krok w biznesie" wynika,  że studia stomatologiczne nie tylko w niewielkim zakresie przygotowują do prowadzenia własnej praktyki, ale także nie zapewniają odpowiedniej wiedzy potrzebnej do zakupu sprzętu i materiałów.

Co drugi ankietowany lekarz dentysta, niemal natychmiast po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu będzie się starał uruchomić własną praktykę dentystyczną. Takich planów nie ma zaledwie 7 proc. ankietowanych.

Przyszli właściciele gabinetów stomatologicznych wiedzą, że bez 300 tys. zł raczej trudno wystartować z własną praktyką - tak uważa 41 proc. ankietowanych. Jeszcze większy odsetek (ponad 42 proc.) twierdzi, że musi zaangażować w uruchomienie gabinetu od 300 do 600 tys. zł.

Szczegółowe wyniki ankiety na portalu infoDENT24.pl.

 
Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH