PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NRL dobija się o stomatologię w Ministerstwie Zdrowia

ms
30-12-2016, 12:34
NRL dobija się o stomatologię w Ministerstwie Zdrowia Konstanty Radziwiłł minister zdrowia (foto: Fotolia/PTWP)
Ministerstwo Zdrowia nie uwzględnia uwag lekarzy dentystów zgłoszonych do proponowanych zmian w zasadach kontraktowania świadczeń stomatologicznych. Prezes NRL Maciej Hamankiewicz interweniuje.

Maciej Hamankiewicz zwrócił się 29 grudnia 2016 r. do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła w sprawie zasad kontraktowania świadczeń stomatologicznych w 2017 r.

Prezes NRL uważa, że niezbędne jest spotkanie ministra zdrowia z przedstawicielami NRL w celu przedyskutowania proponowanych zmian w rozporządzeniu dotyczącym "szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej". 

Maciej Hamankiewicz przypomniał, że zgodnie z zapewnieniami ministra zdrowia, wygłoszonymi podczas posiedzenia NRL 2 września 2016 r., o gotowości do dialogu w tej sprawie oraz o woli uwzględnienia uwag lekarzy dentystów, przekazał MZ (9 września 2016 r.) uwagi do projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Ponadto, z prośbą o spotkanie w sprawie tych uwag, zwrócił się do ministra zdrowia wiceprezes NRL dr Leszek Dudziński – przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL, lecz jego pismo pozostało bez odpowiedzi (pismo z 3 listopada 2016 r.).

Tymczasem przy piśmie Piotra Gryzy, podsekretarza stanu MZ, które wpłynęło do NIL 28 grudnia 2016 r., przekazany został projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (z terminem zgłaszania uwag do 22 grudnia 2016  r.!).

Przesłany projekt nie uwzględnia uwag przekazanych ministrowi zdrowia w piśmie z 9 września 2016 r.

Prezes NRL uważa, że niezbędne jest w tej sprawie spotkanie ministra zdrowia z przedstawicielami NRL: jej prezesem, wiceprezesem – przewodniczącym KS NRL oraz przedstawicielami KS NRL.

Więcej: NRL

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH