PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NRL apeluje o odroczenie e-zwolnień

smn
05-04-2018, 10:02
NRL apeluje o odroczenie e-zwolnień NRL po raz kolejny ostrzega o utrudnieniach związanych z obowiązkiem wystawiania e-zwolnień (fot. infoDENT24.pl)
NRL ponawia apel o odroczenie obowiązku wystawiania zwolnień wyłącznie w formie elektronicznej.  Powód? Termin wejścia w życie tego obowiązku, czyli 1 lipca 2018 r., jest nierealny!

Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Zyta Kaźmierczak-Zagórska wystosowała do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej wniosek o odroczenie obowiązku wystawiania zwolnień lekarskich wyłącznie w formie elektronicznej.

W opinii samorządowców wprowadzanie e-zwolnień powinno być procesem wieloletnim, uzależnionym od stopnia zinformatyzowania placówek medycznych, odpowiedniego zabezpieczenia systemu teleinformatycznego obsługującego wystawianie zwolnień i znaczącego zwiększenia liczby personelu medycznego. Do tego czasu powinna obowiązywać równolegle forma papierowa i elektroniczna, czytamy w piśmie NRL. 

Po raz kolejny samorządowcy zwracają uwagę, że nowy obowiązek utrudni, lub wręcz uniemożliwi, wykonywanie zawodu licznej grupie lekarzy w wieku emerytalnym, spowoduje trudności w wystawianiu zwolnień tam, gdzie brakuje dostępu do internetu i ograniczy wystawianie zwolnień w czasie wizyt w domu pacjenta. Ponadto problemy z wystawianiem e-ZLA mogą się pojawić podczas konserwacji czy usuwania awarii systemu, co rzeczywiście miało już miejsce.

Dlatego potrzebne są pilne prace legislacyjne, by termin obligatoryjnego  wystawiania e-zwolnień odroczyć, apeluje wiceprezes NRL Zyta Kaźmierczak-Zagórska.

Więcej: nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   e-system  

POLECAMY W SERWISACH