PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowy Zarząd Krajowy PTSS został wybrany

ms
14-11-2015, 23:42
Nowy Zarząd Krajowy PTSS został wybrany Zjazd już po emocjach związanych z wyborami (loteria)
Siedmiu wspaniałych walczyło o głosy delegatów na Krajowym Zjeździe PTSS. Sześciu na siedmiu z nich mogło uznać od razu walkę za zwycięską, a to dlatego, że stanowisk do obsadzenia w Zarządzie Głównym było właśnie sześć.

PTSS poprowadzi przez kolejne etapy rozwoju jedyny kandydat na stanowisko prezydenta Towarzystwa Tomasz Łukasik  (PTSS Wrocław) 121 głosów, a więc 100 proc. delegatów głosowało na niego - gratulujemy.

Bezpośrednią walkę o głosy delegatów musiały stoczyć osoby rywalizujące o fotel wiceprezydenta. Zwyciężyła Magdalena Bednarz (PTSS Zabrze), która uzbierała 114, to zaledwie o dwa głosy więcej niż jej kontrkandydat Michał Dudziński (PTSS Warszawa) 112 głosów. Tak więc o porażce w tym przypadku nie może być mowy, szczególnie, że na tym stanowisku będą PTSS reprezentowały dwie osoby.

Gratulujemy oczywiście wiceprezesom, ale wyrazy uznania należą się przede wszystkim tym, którzy musieli ostro rywalizować z konkurentem lub konkurentką. Chodzi o parę kandydatów na stanowisko Skarbnik Generalny. Tutaj nie było już mowy o formalności, gdyż przegrany odpadał z rozgrywki o członkostwo we władzach krajowych PTSS. Tę potyczkę wygrała Karolina Kliś (PTSS Kraków) 63 głosów, o włos pokonując Macieja Trzaskowskiego (PTSS Warszawa) 57 głosów.

Całą pulę głosów delegatów (121) zebrała Blanka Stefańska (PTSS Łódź), startująca na stanowisko Sekretarza Generalnego oraz Ivo Domagała (PTSS Poznań) -  Narodowy Koordynator Wymiany IADS.

Co obiecali kandydaci wyborcom i z czego będą ich rozliczali? Wszyscy zapowiadali lepszą współpracę pomiędzy oddziałami PTSS. Sprawniejszy ma być przepływ informacji, a to m.in. dzięki zagregowaniu w jednym miejscu w sieci treści istotnych dla funkcjonowania Towarzystwa.

Drugi postulat, zgłaszany kilkakrotnie przez delegatów, dotyczył powrotu instytucji stażu podyplomowego. Wszyscy kandydaci o to pytani zapewniali, że będą zabiegać o przywrócenie tej formy kształcenia młodych stomatologów. Jakkolwiek obietnice te mogą być równie trudne do spełnienia co wiele przedwyborczych zapewnień znacznej części kandydatów do parlamentu.

Postulat trudny, nie oznacza, że niemożliwy do spełnienia, a to ze względu na stanowisko w tej sprawie desygnowanego na ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, który jednoznacznie opowiedział się za przywróceniem stażu podyplomowego dla absolwentów wydziałów stomatologicznych uniwersytetów medycznych.

Na co jeszcze mogą liczyć członkowie PTSS? Na coraz lepsze konferencje naukowe, prezentujące coraz wyższy poziom zarówno organizacyjny, jak i merytoryczny, chociaż dzięki goszczącej delegatów na Zjazd PTSS konferencji "ŁÓDŹ You SMILE" poprzeczka została wysoko postawiona.

Czas na działanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Tomasz Łukasik   PTSS   wybory   Zjazd_PTSS  

POLECAMY W SERWISACH