PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowy oddział stomatologii w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

ms
30-10-2017, 10:16
Nowy oddział stomatologii w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia Stomatologia w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia
W Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia uruchomiono wyremontowany oddział stomatologii przeznaczony do leczenia pacjentów niepełnosprawnych w znieczuleniu ogólnym.

- Dotychczas nie mieliśmy warunków metrażowych, aby w sposób należyty przyjąć pacjentów, którzy wymagają przecież wzmożonej uwagi, po remoncie to się zmieniło – zapewnia dr n. med. Małgorzata Borowska, kierownik stomatologii w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Poradnia stomatologiczna w hospicjum działa od 2008 r. Dotychczas wykonano tam ponad 4,5 tys. zabiegów. Miesięcznie wykonywanych jest ok. 40 50 zabiegów w znieczuleniu ogólnym.

Po ostatnich zawirowaniach, związanych z faktem, że Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia  nie uzyskało kontraktu NFZ na świadczenie ogólnostomatologiczne udzielane w znieczuleniu ogólnym, przyszły lepsze czasy dla tej placówki. Dodatkowy konkurs ofert na leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym wygrała właśnie ta placówka. Wynik był zgodny z oczekiwaniami społecznymi.

O kontrakt dla Hospicjum zabiegała m.in. posłanka Joanna Mucha, która  publicznie utrzymywała, że wobec przegranego przez tę placówkę konkursu ofert, niepełnosprawni mieszkańcy miasta pozbawieni zostali opieki stomatologicznej. Nie było to prawdą. - Pacjenci, wymagający takiej pomocy, są objęci opieką medyczną i korzystają od lipca 2017 r. ze świadczeń udzielanych przez dwie placówki, które posiadają umowę z Funduszem na ten zakres świadczeń - informował NFZ. Są to: Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Centrum Medyczne Medicos w Lublinie.

- Placówki te wybrane w postępowaniu konkursowym gwarantują wysoką jakość udzielanych świadczeń oraz dostępność - zapewniał NFZ. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
znieczulenie ogólne   NFZ   dziecko w gabinecie  

POLECAMY W SERWISACH