PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowe szkolne gabinety stomatologiczne na wakacje

ms
15-06-2016, 08:01
Nowe szkolne gabinety stomatologiczne na wakacje Kolejne trzy gabinety stomatologiczne w szkołach (foto: pixabay)
Wraz z zakończeniem roku szkolnego na Podkarpaciu uruchomione zostaną trzy nowe szkolne gabinety stomatologiczne. Można by rzec, że otwarcie wypadło w punkt, można by też zapytać czy aby nie za późno lub nie za wcześnie. Jednak to nieważne, ważne że są.

Inaugurację działalności zaplanowano na 21 czerwca. Dwa gabinety zostaną otworzone w Ropczycach, a jeden w Kosinie koło Łańcuta.

Scenariusz osiągania celu typowy. Wójt gminy Łańcut wraz z radą gminy zadecydowali o przeznaczeniu pieniędzy na przystosowanie pomieszczenia do wymogów gabinetu. Stomatolog zapewniła odpowiedni sprzęt. Profilaktyka oraz leczenie mają być opłacane z kasy NFZ.

- Liczba otwieranych gabinetów dentystycznych ograniczona jest limitami finansowymi. Jednak te, które chcą rozpocząć działalność w szkołach mają zielone światło – zapewnił rzecznik podkarpackiego oddziału NFZ Marek Jakubowicz. Fundusz chce, aby było ich jak najwięcej i obiecuje znaleźć na nie pieniądze. Ma w tym pomóc lepsza wycena świadczeń na leczenie stomatologiczne dzieci (proponowany współczynnik zaledwie 1,2).

Na Podkarpaciu działa 60 szkolnych gabinetów stomatologicznych.

Więcej: radio.rzeszow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta w szkole   profilaktyka próchnicy  

POLECAMY W SERWISACH