PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NIK skontroluje opiekę stomatologiczną w szkołach

kan/PAP
04-10-2017, 10:10
NIK skontroluje opiekę stomatologiczną w szkołach Najwyższa Izba Kontroli zajmie się szkolnymi gabinetami stomatologicznymi (fot. pixabay)
Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi, jak w szkołach dba się o zdrowie i profilaktykę zdrowotną dzieci i młodzieży.

NIK będzie zbierał informacje, jak funkcjonują szkolne gabinety zdrowotne oraz placówki lecznicze. NIK zwraca się do rodziców z prośbą o współpracę i przekazanie informacji na ten temat. Rodzice proszeni są o wypełnienie anonimowej ankiety, która zawiera m.in. pytania o to, czy w szkole ich dziecka przyjmuje lekarz, stomatolog oraz pielęgniarka. Rodzice proszeni są też o wyrażenie opinii, czy wykonanie badań bilansowanych powinno być przeprowadzone w szkole oraz czy na jej terenie powinny być wykonywane obowiązkowe szczepienia ochronne.

Uzyskane informacje zostaną wykorzystane do analiz przy formułowaniu przez NIK uwag systemowych dotyczących badanego obszaru.

Przedmiotem badania będą również działania władz publicznych w zakresie zagrożenia zdrowia i życia dzieci i młodzieży. Chodzi o nierówny dostęp do opieki zdrowotnej, niewłaściwą dietę, ograniczoną aktywnością fizyczną, stosowanie używek, oraz brak odpowiedniej profilaktyki chorób jamy ustnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NIK   opieka stomatologiczna   dziecko w gabinecie  

POLECAMY W SERWISACH