PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Niewykorzystane kontrakty w woj. lubuskim wina dentystów czy rodziców?

06-02-2013, 23:58
Niewykorzystane kontrakty w woj. lubuskim  wina dentystów czy rodziców? (fot. sxc.hu)
Niewykorzystane kontrakty w woj. lubuskim wina dentystów czy rodziców? (fot. sxc.hu)
Blisko połowa dentystów z woj. lubuskiego, którzy mają kontrakty z NFZ, nie wykorzystała w ubiegłym roku wszystkich pieniędzy przeznaczonych na leczenie dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Problem powtarza się od kilku lat informuje lubuskie wydanie serwisu Gazeta.pl.

Według danych lubuskiego oddziału NFZ w 2012 r. na 41 gabinetów stomatologicznych, kontraktów na leczenie dzieci i młodzieży do 18 roku życia, nie zrealizowało 16. Temat niedowykonań w regionie pojawia się od lat, i co roku w ten sam sposób tłumaczy to Fundusz:

- Nie wszyscy stomatolodzy chętnie leczą dzieci, bo to nie są łatwi pacjenci. Dorośli boją się dentysty, a co dopiero maluchy, czy nastolatki. Trzeba mieć do nich nie tylko podejście, ale i cierpliwość. Innym powodem niedowykonań jest brak wiedzy rodziców na temat tego, co należy się dzieciom u stomatologa przyjmującego w ramach umowy z NFZ - informuje Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przedstawicielka NFZ przypomina, że oferta jest znacznie bogatsza niż w przypadku dorosłych. Dzieciom, oprócz leczenia, należą się także zabiegi profilaktyczne, jak lakowanie szóstek czy lakierowanie zębów stałych co kilka miesięcy. Na wizytę można podejść już z kilkumiesięcznym dzieckiem.

Źródło: Gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH