PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Niewiarygodne! Większe pieniądze na stomatologię

ms
04-01-2018, 10:14
Niewiarygodne! Większe pieniądze na stomatologię Więcej pieniędzy na profilaktykę próchnicy (foto: pixabay)
Bez euforii jednak, po pierwsze zwiększone nakłady sygnalizowane są – jak na razie - w Zachodniopomorskim OW NFZ, po drugie chodzi zaledwie o część z kwoty 32 mln zł, która zwiększy budżet Funduszu w 2018 r. w stosunku do 2017 r., a jest to przyrost o niespełna…1 proc.

NFZ w woj. zachodniopomorskim dysponować ma w 2018 r. kwotą 3,39 mld zł. Z 32 mln zł wzrostu część ma być przeznaczona na pilotażowy program leczenia stomatologicznego dzieci.

- Chcemy namawiać dzieci i ich rodziców do szczególnej troski o zdrowie jamy ustnej. Do kobiet w ciąży, do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych trafią plakaty, ulotki i broszury informujące, dlaczego zęby są tak ważne dla zdrowia całego organizmu i jak dbać o higienę jamy ustnej - mówi Małgorzata Koszur z zachodniopomorskiego NFZ, o czym donosi portal gs24.pl.

 - Program będzie realizowany wspólnie przez ZOW NFZ i Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, przy udziale położnych i pielęgniarek (w miejscu nauczania i wychowania), a także przez opiekunów i pracowników oświaty – dodaje Małgorzata Koszur.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH