PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nieświeży oddech w badaniach Prima-Dent

js
29-07-2015, 08:01
Nieświeży oddech w badaniach Prima-Dent Nieświeży oddech (foto: pixabay)
Według badań, przeprowadzonych w czerwcu 2015 r. na próbie 248 kobiet i mężczyzn w warszawskich gabinetach dentystycznych NZOS Prima-Dent, ponad 40 proc. pytanych zwraca uwagę swojemu partnerowi na nieświeży oddech.

- Co piąty Polak, zamiast rozmowy, wybiera unikanie toru oddechowego partnera.  Brak dialogu nie tylko nie rozwiąże problemu, ale dodatkowo może narazić na przykre konsekwencje - przybliża rezultaty ankiety – lek. dent. Przemysław Uliasz, ekspert medyczny kampanii „Lekcja stomatologii”..

- Poinformowanie partnera o problemie nieprzyjemnego zapachu z ust to ważna sprawa w motywacji do walki z problemem. Odebranie informacji na ten temat nie należy jednak  do sytuacji przyjemnych i może zniechęcać do dalszego kontaktu - informuje lek. dent. Przemysław Uliasz, ekspert medyczny kampanii „Lekcja stomatologii”.

- Nieświeży oddech powinien być pierwszym sygnałem, nakłaniającym do odwiedzin u dentysty. Niestety większość Polaków decyduje się na wizytę zbyt późno, kiedy uszkodzenia łączą się już z długim i kosztownym leczeniem – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz.

Palaczom zaleca się zrezygnowanie z nałogu. Składniki chemiczne, zawarte w papierosach wraz z resztkami dymu, osadzają się w jamie ustnej i wpływają na zapach oddechu, poza tym przyczyniają się do żółknięcia i przebarwienia uzębienie. W podobny sposób działają inne używki, takie jak  kawa czy alkohol.

Jeśli przyczyną nieświeżego oddechu nie okażą się jednak problemy stomatologiczne, zalecana jest wizyta u gastrologa czy laryngologa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PRIMA-DENT   Przemysław Uliasz   Lekcja stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH