PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Niekończące się kolejki pacjentów oczekujących w poradniach protetyki stomatologicznej na leczenie refundowane w ramach NFZ

01-09-2012, 07:02
NFZ  siedziba centrali (foto: infoDENT24.pl)
NFZ siedziba centrali (foto: infoDENT24.pl)
Im bardziej niewydolny jest system powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, tym większa desperacja pacjentów poszukujących pomocy w gabinetach stomatologicznych, które nie mają kontraktu z NFZ.

Warto poznać mapę Polski z kolejkami oczekujących na leczenie zębów w ramach finansowych, nadzwyczaj skromnych,  możliwości Funduszu.

* Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna Gabinet Protetyki przy ul. Legnickiej w Koszalinie przyjmie nowego pacjenta za rok z okładem (za 450 dni).

* Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera Poradnia Protetyki Stomatologicznej w Toruniu ma kolejkę pacjentów rozpisaną na 808 dni.

* W Warszawie na leczenie w ramach NFZ najdłużej się czeka w Poradni Protetyki Stomatologicznej Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Ochota (945 dni).

* Poradnia Protetyki Stomatologicznej NZOZ Pol-Stom w Poznaniu przewiduje ponad 1 tys. dni oczekiwania (1265 dni a to oznacza kolejkę na prawie 4 lata).

* Trzeba mieć olbrzymie samozaparcie, aby ustawić się w kolejce w Poradni Protetyki Stomatologicznej Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Bera Med z Iławy (czas oczekiwania - 2072 dni, a więc niemal 6 lat!).

* Prawdziwym rekordzistą jest Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku Poradnia Protetyki Stomatologicznej w Kłodzku zajęty jest na najbliższe 2896 dni (8 lat!!), a więc nie przyjmie do tego czasu kolejnego pacjenta.

 

Nie trzeba dodawać, że dobrym pomysłem jest uruchomienie gabinetu właśnie nieopodal placówek na długie dni odsyłających z kwitkiem pacjentów.

Jeśli wierzyć statystykom NFZ, są jednak przychodnie współpracujące z Funduszem, w których na pomoc protetyka nie trzeba czekać w ogóle.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   NFZ   kontrakt   Protetyka   kolejki   Wydarzenia  

POLECAMY W SERWISACH