PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Niech studenci medycyny płacą za studia!

ms
10-02-2017, 09:26
Niech studenci medycyny płacą za studia! Jarosław Gowin (źródło: Wikipedia)
- Studia medyczne powinny być płatne - studenci otrzymywaliby stypendia, które później odpracowaliby, a gdy zechcą wyjechać za chlebem z kraju - powinni zwrócić wyłożone na ich kształcenie pieniądze – uważa Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki.

Co na to resort zdrowia? „Należałoby rozważyć tę propozycję”.

Innego zdania jest ZK OZZL. Oto oświadczenie Związku.  

Zarząd Krajowy OZZL, podobnie jak pewnie wszyscy lekarze w Polsce,  ze zdziwieniem zauważa, że wicepremier rządu tworzonego przez Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Gowin po raz kolejny zapowiada wprowadzenie bezprawnych rozwiązań, dyskryminujących jedną grupę społeczną to jest studentów medycyny. 

Za takie rozwiązanie należy uznać pomysł wprowadzenia odpłatnych studiów medycznych, jako jedynych spośród wszystkich kierunków studiów w Polsce. Jest to w istocie propozycja karania tych osób, które chcą zostać lekarzami. Wobec skrajnego niedoboru lekarzy w Polsce propozycję tę można przyrównać do pomysłu wprowadzenia kar finansowych za posiadanie dzieci w sytuacji kryzysu demograficznego.

Zapowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina mogą spowodować – już dzisiaj - wiele negatywnych społecznie skutków, jak:
- wzrost emigracji lekarzy i przyszłych lekarzy (obecnych studentów), którzy dotychczas wahali się czy podjąć taką decyzję,
- zmniejszenie zainteresowania studiami medycznymi przez osoby mniej zamożne (chociaż nie mniej uzdolnione),
- jeszcze większy niedobór lekarzy w Polsce.

Jest to propozycja tak absurdalna, że należałoby się zastanowić, czy nie jest to – ze strony wicepremiera Jarosława Gowina - prowokacja wymierzona w obecny rząd, mająca na celu jego skompromitowanie w oczach społeczeństwa.

W związku z tym Zarząd Krajowy OZZL zwrócił się z pismem do premier Beaty Szydło, aby ustosunkowała się do zapowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina.

Przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL Krzysztof Bukiel   

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OZZL   studia stomatologiczne   studenci stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH