PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie przekreślajcie samorządu!

ms
16-01-2017, 07:21
Nie przekreślajcie samorządu! Andrzej Cisło podczas XI Kongresu Dental News
Z takim apelem do uczestników XI Kongresu Dental News (zorganizowanego przez PTSS Poznań) - zwrócił się Andrzej Cisło wiceprezes WIL i przewodniczący KS WIL.

- Chciałbym żebyście wynieśli z moich słów jasny komunikat: nie przekreślajcie samorządu - chociaż niektórzy mówią iż to struktura zbędna. To nieprawda. Samorząd nie jest tylko po to, aby pobierać składki  – przekonywał Andrzej Cisło.

- Samorząd jest aktywny na polu dydaktycznym, na polu naukowym i integracyjnym, a więc w sferach, które dla uczestników XI Kongresu Dental News – jak mniemam – są szczególnie istotne. To dobrze wróżąca zbieżność – dodał wiceprezes WIL.

Andrzej Cisło przedstawił argumenty przemawiające za wsparciem budowy silnego samorządu, reprezentującego interesy lekarzy dentystów. Gość XI Kongresu Dental News przypomniał, że w niedalekiej przyszłości studenci stomatologii rozpoczną zawodową karierę, najczęściej w ramach własnej działalności gospodarczej.

- Nie jest to łatwe zadanie, chociażby dlatego, że znajdziecie się w okowach oczekiwań pacjentów, a wasza, wręcz wrodzona chęć jak najlepszego wykonywania obowiązków, będzie kazała wam sprostać tym oczekiwaniom. Spotkacie się z instytucjami, które w imieniu pacjentów sprawują nadzór nad działalnością leczniczą. Cóż, w tej grze wasza pozycja nie jest najsilniejsza, także dlatego, że wasza aktywność zawodowa realizowana jest w bardzo małych zespołach, najczęściej zaś samodzielnie, w ramach jednoosobowych praktyk – argumentował Andrzej Cisło.

W ocenie wiceprezesa WIL, izba lekarska może być ostoją w sytuacjach niestandardowych, gdy na drodze lekarza dentysty pojawiają się problemy natury zawodowej lub osobistej. To ważne, bowiem nikt nie może być pewny, że nigdy nie będzie uczestnikiem sytuacji ekstremalnej, a do takiej należą na przykład roszczenia pacjentów.

- Wówczas to powinniście liczyć na skuteczną pomoc samorządu. Tak się stanie, ale tylko wtedy gdy samorząd ten będzie „silny, zwarty i gotowy”. Musimy zatem mieć za partnera instytucję funkcjonującą w oparciu o jasne, klarowne zasady. To podstawowy warunek, dzięki któremu możecie być pewni, że zostaniecie sprawiedliwie potraktowani – wyjaśnia gość Dental News.

- To dobrze, że czujecie w sobie „część społeczną”, bo to ona właśnie was tutaj zgromadziła. Czymże jest bowiem PTSS - to forma organizacji jednocząca ludzi, ludzi którzy chcą być ze sobą, chcą wymieniać doświadczenia, dzielić się opiniami, żeby m.in. organizować i uczestniczyć w bardzo udanych konferencjach jak XI Dental News.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTSS   Autonomia Stomatologów   Andrzej Cisło  

POLECAMY W SERWISACH