PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie było niespodzianki: w gminie Chocz próchnica szaleje

ms
23-07-2017, 13:07
Nie było niespodzianki: w gminie Chocz próchnica szaleje Stan uzębienia dzieci: w gminie Chocz nie ma powodów do radości (foto: pixabay)
Władze gminy Chocz postanowiły zadbać o uzębienie młodzieży szkolnej. Dzieci, których rodzice wyrazili zgodę, przeszły badanie kontrolne. Jest źle.

W akcję zaangażowały się dyrekcje placówek szkolnych i nauczyciele. Dzieci, których rodzice wyrazili zgodę, przeszły badanie kontrolne. Przeglądowi jamy ustnej poddano 261 uczniów.

- Najgorszy stan uzębienia jest udziałem gimnazjalistów. Ośmiu na dziesięciu uczniów zmaga się z próchnicą – oceniła lekarz stomatolog Elżbieta Ostynowicz. Zdarzają się osoby, które do leczenia mają nawet po 7 zębów.

Kolejnym problemem są wady zgryzu. - W zestawieniu wykazałam wszystkie dzieci z tą wadą, część z nich jest już objęta opieką ortodontyczną, pozostali otrzymali zalecenia w informacji do rodziców - podkreślała dentystka.

- Proponuję, aby w ramach profilaktyki dane przedstawić rodzicom na zebraniach klasowych i wskazać na konieczność częstszych wizyt dzieci u stomatologa i późniejszej ścisłej współpracy w zakresie dbałości o jamę ustną - tłumaczyła Elżbieta Ostynowicz.

- Akcja miała dać bodziec rodzicom, którzy dotąd nie zauważali problemu - dodał burmistrz Marian Wielgosik.

Więcej:  pleszew.naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH