PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nici z doraźnej pomocy stomatologicznej w Toruniu

ms
05-12-2016, 07:23
Nici z doraźnej pomocy stomatologicznej w Toruniu Toruń nocą bez opieki stomatologicznej (foto: pixabay)
NFZ doznał porażki w potyczce o reaktywację doraźnej pomocy stomatologicznej w Toruniu. Nie pierwszej.

Fiaskiem zakończył się konkurs na świadczenie nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej w Toruniu. Otwarcie ofert zaplanowano na 30 listopada, z tym, że nie było co otwierać, bo nie zgłosił się żaden chętny.

 - Niestety, mimo naszych starań, rozmów, nie zgłosił się nikt do prowadzenia pogotowia stomatologicznego w Toruniu - mówi Barbara Nawrocka, rzecznik oddziału NFZ. Konkurs w związku z tym został unieważniony. W tym roku już nie będziemy kolejnego ogłaszać. Zrobimy to w przyszłym roku – dodała rozmówczyni portalu nowosci.com.pl.

Do 1 listopada 2016 r. kontrakt realizował Rudak-Med, po dwóch latach organizowania takiej opieki, wycofał się z podpisanej z NFZ umowy. Decyzję tłumaczył brakiem chętnych dentystów, ze względu na niską stawkę wypłacaną przez NFZ za dyżury. 12-godzinny dyżur w zakresie stomatologicznej pomocy doraźnej Kujawsko - Pomorski OW NFZ wycenia na 700 zł.

Według NFZ, oferowany w Toruniu ryczałt, w wysokości 700 zł, to jedna z najwyższych stawek w skali całego kraju. Jak wiadomo, kwota ta nie jest w całości przeznaczana na wynagrodzenie dla pracującego dentysty. Trzeba z niej opłacić m.in. pomoc stomatologiczną lub asystenta, materiały oraz uregulować rachunki za czynsz, wodę i prąd.

Czytaj także:
Doraźna pomoc stomatologiczna w Toruniu tylko wspomnieniem
Przymiarki do doraźnej opieki stomatologicznej w Toruniu

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
doraźna opieka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH