• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ zwiększy finansowanie stomatologii dla niepełnosprawnych w Jeleniej Górze, ale...

ms
16-11-2017, 10:25
NFZ zwiększy finansowanie stomatologii dla niepełnosprawnych w Jeleniej Górze, ale... NFZ walczy o dentystów (foto: pixabay)
Kontrakt na zabiegi dentystyczne w pełnym znieczuleniu został w Jeleniej Górze podpisany, jeden i to nie w pełnym wymiarze.

NFZ podpisał na Dolnym Śląsku cztery umowy na leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych: w Jeleniej Górze (na pół etatu) oraz w Wołowie, Oleśnicy i Wrocławiu.

Taką informację portalowi radiowroclaw przekazała Joanna Mierzwińska, rzeczniczka dolnośląskiego NFZ. Fundusz zwiększy od stycznia 2018 r. finansowanie na stomatologię dla niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Trwają też poszukiwania lekarzy, którzy zdecydują się w stolicy Karkonoszy podpisać umowę na chirurgię szczękową dla niepełnosprawnych.

Jak wskazują osoby zajmujące się niepełnosprawnymi, od dawna nie ma w Jeleniej Górze możliwości, aby leczyć zęby w znieczuleniu ogólnym, a oni nie mogą pójść do zwykłego stomatologa np. z dzieckiem niepełnosprawnym umysłowo. Dlatego muszą jeździć do specjalisty do Oławy czy Wołowa.

Więcej: radiowroclaw.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH