• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ Warszawa przypomina o wnioskach na numery recept

smn
06-12-2017, 08:00
NFZ Warszawa przypomina o wnioskach na numery recept Czas na złożenie wniosku potrzebnego do pobierania numerów recept jest do końca miesiąca (fot. pixabay)
Mazowiecki Oddział NFZ przypomina, że do 31 grudnia 2017 r. trzeba dostarczyć wnioski o utrzymanie uprawnienia do pobierania numerów recept, ponieważ wygasają umowy upoważniające do ich wystawiania.

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ w Warszawie informuje, że wydłużony termin składania wniosków o utrzymanie uprawnienia do pobierania numerów recept ostatecznie upływa 31 grudnia 2017 r.

Dentyści, którzy po wygaśnięciu umów upoważniających do wystawiania recept refundowanych nadal chcą wystawiać recepty refundowane, ale nie dopełnili obowiązku aktualizacji danych i złożenia odpowiedniego wniosku - powinni przesłać do Mazowieckiego OW NFZ korzystając z Systemu Numerowanych Recept Lekarskich - Portalu Personelu następujące wnioski:

1. wniosek o aktualizację danych osobowych –  w wersji elektronicznej może być przekazany za pośrednictwem Systemu Numerowanych Recept Lekarskich (w zakładkach: „Współpraca z NFZ-Uprawnienia do recept” oraz „Wnioski-Pozostałe wnioski”) - aktualizacja jest konieczna aby móc pobrać plik PDF z drukami recept.
2. wniosek o utrzymanie uprawnienia do pobierania numerów recept po wygaśnięciu umowy upoważniającej – wniosek generowany w Systemie Numerowanych Recept Lekarskich (w zakładkach: „Współpraca z NFZ-Uprawnienia do recept”).

Dokumenty należy przekazać do oddziału w wersji elektronicznej oraz papierowej do 31 grudnia 2017 r. W przypadku braku wniosków, uprawnienia do pobierania numerów recept z Systemu Numerowania Recept Lekarskich zostaną automatycznie odebrane 1 stycznia 2018 r.

Dotychczas pobrane druki recept nadal zachowują swą ważność.

Dokumenty w postaci papierowej można składać:
- Mazowiecki OW NFZ w Warszawie, ul. Chałubińskiego 8,
- Delegatura w Ciechanowie, ul. 17 stycznia 7,
- Delegatura w Ostrołęce, ul. Kościuszki 45, 
- Delegatura w Płocku, ul. Padlewskiego 18 c, 
- Delegatura w Radomiu, ul. Piastowska 4, 
- Delegatura w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 4.

Więcej: nfz-warszawa.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
recepty   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH