PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ w Rzeszowie dał 14 godzin na aplikowanie o kontrakty

miro
24-01-2014, 07:50
NFZ w Rzeszowie dał 14 godzin na aplikowanie o kontrakty NFZ w Rzeszowie dał 14 godzin na aplikowanie o kontrakty
Oficjalnie właściciele praktyk stomatologicznych mieli czas do 24 stycznia do godziny 16.00 na zgłaszanie aplikacji o zawieranie umów kontraktowych z NFZ. Sprawa nie bulwersowałaby może tak, gdyby nie fakt, że oficjalna informacja na stronie Podkarpackiego OW NFZ ukazała się z datą ...23 stycznia 2013 r.

W sumie zatem urzędnicy dali osobom prowadzącym gabinety dentystyczne 14 godzin (dwa dni od 9.00 do 16.00), w trakcie których mają szansę składać aplikacje

Okazuje się, że przyczyną ekspresowego tempa pracy NFZ, do którego publiczny płatnik stara się także zmusić lekarzy dentystów, są ... trudności techniczne, które sprawiły, że stosowna informacja ukazała się na 48 godzin przed godziną zero.

Komunikat z informacją o zaproszeniu do składania aplikacji podpisał Krzysztof Wróbel, zastępca dyrektora oddziału NFZ w Rzeszowie. W rozmowie z dziennikarką Nowin24 zapewnił jednak, że ci, którzy zgłoszą chęć uczestniczenia w konkursie także w ostatnim tygodniu stycznia, nie zostaną z niego wykluczeni. Zastanawia zatem konstrukcja zaproszenia, obligująca do podjęcia decyzji w ciągu 48 godzin. Tak, czy inaczej ponoć chętni zgłaszają się gremialnie, w trybie pilnym wracają nawet z zaplanowanych urlopów.

Komunikat NFZ w Rzeszowie jest krótki, jak krótki jest czas zostawiony zainteresowanym na reakcję na jego treść.

Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w dniach 23 - 24 stycznia 2014 roku w godz. 9.00-16.00 w siedzibie Oddziału w sali 105 będą podpisywane umowy na 2014 rok (dotyczy świadczeniodawców, którzy przygotowali wnioski w sprawie numeru rachunku bankowego w wersji papierowej i elektronicznej).

Prosimy o zabranie pieczątek.

Przy okazji publikujemy inny komunikat NFZ w Rzeszowie, także datowany na 23 stycznia. Tym razem informacja dotyczy liczby punktów odpowiadających wysokości etatu przeliczeniowego.

Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje , że w 2014 roku na obszarze całego województwa podkarpackiego w rodzaju leczenie stomatologiczne w przypadku produktów: świadczenia chirurgii stomatologicznej i periodontologii, świadczenia ortodoncji dla dzieci i młodzieży oraz świadczenia protetyki stomatologicznej wysokość etatu przeliczeniowego wynosi 15.000 pkt /m-c.

W przypadku pozostałych zakresów wysokość ta wynosi 12.000 punktów.
Minimalna ilość godzin przy pełnym etacie wynosi 30 godzin tygodniowo w tym dwa razy do godz. 18.00. Praca w godzinach popołudniowych jeden raz w tygodniu jest możliwa przy ilości punktów poniżej 9.000/miesiąc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH