PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ w Opolu: przebadają zęby pierwszoklasistów

ms
08-09-2015, 09:21
NFZ w Opolu: przebadają zęby pierwszoklasistów Skontrolują zęby pierwszoklasistów w woj. opolskim (foto: pixabay)
W woj. opolskim zajmą się zębami pierwszoklasistów – kompleksowo. To jedna z nielicznych tego typu inicjatyw w skali kraju.

Program dbałości o stan higieny jamy ustnej sześcio- i siedmiolatków rozpisany jest w szczegółach.

Edward Gondecki, przewodniczący Rady NFZ OW w Opolu wyjaśnia, że w pierwszej kolejności odbędą się pogadanki z pierwszoklasistami, aby przygotować ich do przyszłych wizyt w gabinetach stomatologicznych.

Beata Cyganiuk z OW NFZ Opole dodaje, że podczas pierwszych spotkań z rodzicami nauczyciele zostaną zobligowani do uzyskania od rodziców zgód na przegląd uzębienia ich dzieci oraz na dowóz pociech do gabinetów stomatologicznych uczestniczących w akcji.

W programie przygotowanym i wdrożonym przez NFZ uczestniczyć będzie 12,5 tys. uczniów klas pierwszych z woj. opolskiego, uczęszczających do 346 szkół. Z drugiej strony w projekcie brać będzie udział 160 gabinetów dentystycznych, w znakomitej większości znajdujących się poza placówkami szkolnymi, bo tych w całym województwie jest zaledwie 20.

Barbara Hamryszak, konsultant wojewódzki z zakresu stomatologii dziecięcej podkreśla znaczenie takiego programu, chociażby dlatego, że wciąż wielu rodziców jest przekonanych, iż nie trzeba leczyć zębów mlecznych.

 Więcej: opole.tvp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH