PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ w Krakowie: rozstrzygnięcie konkursów stomatologicznych w połowie maja

ms
09-04-2018, 07:14
NFZ w Krakowie: rozstrzygnięcie konkursów stomatologicznych w połowie maja Konkurs ofert w Małopolsce (foto: pixabay)
Samorząd Gminy Słopnice skierował do NFZ pismo w sprawie zwiększenia dostępności do bezpłatnych świadczeń leczenia stomatologicznego (po tym jak zakończył działalność gabinet lek. dent. Bożeny Parchańskiej, mieszczący się w tamtejszym ośrodku zdrowia).

Małopolski OW NFZ odpowiedział tak: 

Zgodnie z planem zabezpieczenia świadczeń, na obszarze gminy Słopnice, zostały ogłoszone 12 lutego 2018 r. postępowania w zakresie świadczeń ogólnostomatologcznych na 182,9 tys. zł oraz świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do 18 r ż. na kwotę 48,6 tys. zł.

Termin rozstrzygnięcia postępowań konkursowych planowany jest na 18 maja 2018 r. (wszystkie obowiązujące umowy na leczenie stomatologiczne zostały zawarte do 30 czerwca 2018 r.).

MOW NFZ przypomina, że do konkursu ofert mogą przystąpić na równych prawach wszystkie podmioty z obszaru zdefiniowanego w ogłoszeniu konkursowym, spełniające wymagania określone w przepisach szczegółowych.

Każda prawidłowo złożona oferta podlegać będzie ocenie według jednolitych i jawnych kryteriów (jakość, dostępność, ciągłość, kompleksowość, cena).

Po rozstrzygnięciu wszystkich postępowań konkursowych Małopolski OW NFZ dokonana szczegółowej analizy zabezpieczenia świadczeń w poszczególnych obszarach kontraktowania i w przypadku stwierdzenia znacznego ograniczenia dostępności do świadczeń, podejmie stosowne działania, w zależności od posiadanych środków finansowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OW NFZ w Krakowie   konkursy stomatologia  

POLECAMY W SERWISACH