PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ spotyka się z KS NRL i… robi swoje

ms
03-04-2017, 08:46
NFZ spotyka się z KS NRL i… robi swoje Spotkanie lekarzy dentystów z prezesem NFZ (foto: pixabay)
KS NRL uważa, że NFZ powinien wstrzymać się z ogłaszaniem konkursów na leczenie stomatologiczne. Jeśli Fundusz je ogłasza, to oznacza, że potrafi wyjaśnić sens i znaczenie przepisów, gdyż to właśnie komisje konkursowe, powołane przez dyrektorów OW, będą wydawały brzemienne w skutkach decyzje dotyczące oferentów.

Tak uważa Andrzej Cisło wiceprezes WIL i przewodniczący KS WIL relacjonujący przebieg spotkania, jakie odbyło się 31 marca pomiędzy przedstawicielami Komisji Stomatologicznej NRL a prezesem NFZ Andrzejem Jacyną.

Delegacja NRL szła na to spotkanie z postulatem sformułowanym stanowiskiem Prezydium NRL z 29 marca, sugerującym zawieszenie akcji konkursowej wobec niespójnych, nielogicznych i krzywdzących część oferentów przepisów konkursowych, w szczególności kryteriów wyboru ofert. Uzasadniając ten pogląd, członkowie zespołu KS NRL przedstawili (po raz kolejny) przepisy budzące wątpliwości interpretacyjne.

- Niestety odpowiedzi, na które liczyliśmy nie uzyskaliśmy zbyt wielu. Co do większości, prezes i towarzyszący mu dyrektorzy w Centrali deklarowali, że nie są stroną uprawnioną do wyjaśnień, gdyż autorem dużej części niejasności jest minister zdrowia - pisze Andrzej Cisło.

Delegacja NIL argumentowała, że wobec niejasności, niezależnie od ich źródła, Fundusz powinien wstrzymać się z ogłaszaniem konkursów. Jeśli je ogłasza, oznacza, że potrafi wyjaśnić sens i znaczenie przepisów, gdyż to właśnie komisje konkursowe, powołane przez dyrektorów OW, będą wydawały brzemienne w skutkach decyzje dotyczące oferentów.

- Samorządowcy złożyli w Centrali NFZ wykaz spraw do wyjaśnienia. Umówiono się na wymianę notatek w tej sprawie, a przede wszystkim na wydanie przez NFZ najpóźniej w środę 5 kwietnia komunikatu, w którym zgłoszone wątpliwości Fundusz starał się będzie wyjaśnić.

Póki co, w próżni pozostał również zgłoszony postulat przedłużenia terminów składania ofert. Prezes NFZ oświadczył, że bez szczegółowej analizy nie jest się w stanie odnieść do tego postulatu - pisze Andrzej Cisło.

Więcej: wildent.org.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
KS NRL   NFZ   konkursy stomatologia  

POLECAMY W SERWISACH