PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ skontroluje siebie jak kontroluje stomatologię

NFZ/ms
23-12-2014, 08:16
NFZ skontroluje siebie jak kontroluje stomatologię NFZ kontroluje siebie (foto: infoDENT24.pl)
W planie pracy NFZ na 2015 r. zawarto trzy punkty dotyczące działań funduszu w kwestii leczenia stomatologicznego.

Załącznik do uchwały Rady NFZ Nr 34/2014/II z 17 grudnia 2014 r. dotyczy m.in. czynności sprawdzających w Centrali Funduszu.
Roczny plan audytu wewnętrznego obejmuje m.in. czynności sprawdzające w centrali NFZ w zakresie kontraktowania i rozliczania świadczeń stomatologicznych. Przewidywane są dwa etapy tych działań: pierwszy ma być zakończony do 30 czerwca 2015 r., drugi do końca 2015 r.
Kolejne czynności sprawdzające dotyczą oddziałów wojewódzkich NFZ w I kwartale 2015 r. Zaplanowano m.in. kontrolę kontraktowania i rozliczania świadczeń w stomatologii (OW Dolnośląski, Lubelski, Podkarpacki, Świętokrzyski).

Ponadto w delegaturze w Legnicy zweryfikowana zostanie pod względem merytorycznym dokumentacja rozliczeniowa kontraktów realizowanych przez świadczeniodawców w ramach zawartych umów w zakresie leczenia stomatologicznego w 2015 r. Zadanie to prowadzone będzie w każdym kwartale 2015 roku, a publikacja wyników weryfikacji następować powinna najpóźniej do 25 dnia następnego miesiąca po zakończeniu kwartału. Całość tego programu realizowana będzie do końca 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   punkty ujemne za kontrole NFZ   kontrola NFZ   stomatologia   punkty  

POLECAMY W SERWISACH