PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ nie wie ile powinien płacić za procedury medyczne?

03-10-2012, 05:05
Naczelna Izba Lekarska (foto: infoDENT24.pl)
Naczelna Izba Lekarska (foto: infoDENT24.pl)
Narodowy Fundusz Zdrowia powinien jak najszybciej dokonać weryfikacji wycen procedur medycznych, bo prawdopodobnie są zaniżone tak uważa szef NRL Maciej Hamankiewicz.

Jego wniosek wynika z wypowiedzi prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszki Pachciarz, która przyznała, że kierowana przez nią instytucja nie ma szczegółowego rozeznania co do rzetelności wycen części realizowanych przez świadczeniodawców usług. Okazało się (co nie jest wielkim zaskoczeniem), że NFZ wyceniał świadczenia medyczne według danych, które były nietrafne.

O tym, że tak jest - informowała we wrześniu 2012 r. Najwyższa Izba Kontroli w materiale przedstawiającym wyniki kontroli wykonania planu finansowego NFZ w 2011 r. Inspektorzy NIK przyznali, że sytuacja taka mogła sprawić, iż koszty realizacji pewnych grup świadczeń zdrowotnych były wyższe, od tych wyliczonych na papierze.

Co teraz? Maciej Hamankiewicz zaapelował do prezesa NFZ o renegocjację umów z tymi placówkami medycznymi, którym wskutek błędnych wycen niezasadnie zaniżono kwoty kontraktów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   NFZ   NRL   kontrakty   Maciej Hanakiewicz   Agnieszka Pachciarz   Inicjatywy   Kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH