PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ nie powinien premiować pracy dentysty w soboty

NRL/ms
22-12-2014, 08:04
NFZ nie powinien premiować pracy dentysty w soboty 18.00 premiowana przez NFZ (foto: sxc.hu)
Praca lekarza dentysty w każdą sobotę nie powinna być dodatkowo punktowana przez NFZ, tak samo jak premiowanie godzin przyjęć poradni stomatologicznych do godz. 18 - uważa prezydium NRL.

W ocenie Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, praca lekarza dentysty w każdą sobotę nie powinna być dodatkowo punktowana. NRL wskazuje, że poza leczeniem stomatologicznym w świadczeniach ambulatoryjnych nie występuje kryterium rankingujące pracę w soboty.

Prezydium NRL tak argumentuje swoje stanowisko:
Dla większości osób i dla większości gałęzi gospodarki sobota jest dniem wolnym od pracy. Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej nie widzi uzasadnienia dla konkurowania lekarzy dentystów pracą w każdą sobotę. W przypadku, gdy lekarz dentysta wykonuje zawód w formie indywidulanej praktyki, która ze swej istoty opiera się na jego osobistej pracy, a nie na pracy zatrudnionego personelu, konkurowanie pracą w każdą sobotę jest nadmiernie utrudnione.

Zastrzeżenia NRL budzie także kolejna propozycja NFZ dotycząca wymogu pracy lekarza w poradni do godz. 18 (dodatkowe punkty za jeden dzień pracy lekarza dentysty do godz. 18 przypadający na każde 0,5 etatu przeliczeniowego).
Prezydium NRL proponuje obniżenie tego wymogu poprzez przyjęcie, że premiowany jest jeden dzień pracy lekarza dentysty do godz. 18 na każdy cały etat przeliczeniowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kontraktowanie 2015   NFZ   czas pracy   NRL   punkty  

POLECAMY W SERWISACH