PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ naciągany na koronki zębowe dla ośmiolatków

ms
26-05-2015, 08:02
NFZ naciągany na koronki zębowe dla ośmiolatków Stalowa Wola: kontrola "papierowych" świadczeń (foto: freedigitalphotos)
Stalowa Wola wciąż żyje „oszustwem na wielką skalę". Chodzi o zabiegi, jakie w ramach NFZ „na papierze" wykonywano dzieciom w szkolnych gabinetach dentystycznych.

Portal stalowemiasto.pl poinformował, że nieprawidłowości dotyczą Niepublicznego Zakładu Opieki Stomatologicznej SC K. Musialik, W. Musialik, D. Olech-Szymańska. Na firmę dentystyczną składa się sześć gabinetów stomatologicznych, z czego trzy działają przy szkołach w Stalowej Woli: ZSO nr 2, PSP nr 7, PSP nr 12.

To właśnie rodzice, których dzieci uczęszczają do tych szkół, zaintrygowały rekordy w ZIP, sugerujące wykonywanie zabiegów stomatologicznych, których de facto nie realizowano.

- Dostałam pismo, na którym widnieje rachunek 570 zł na 12 zabiegów, w tym koronki zębowe i leczenie kanałowe. Dziecko jest w drugiej klasie szkoły podstawowej, skąd więc tak skomplikowane zabiegi? Ponadto składałam w szkole oświadczenie, że nie wyrażam zgody na leczenie dentystyczne mojego dziecka w szkole - mówiła w rozmowie z portalem stalowemiasto.pl jedna z matek, której dziecko uczęszcza do „dwunastki".
Okazuje się, że reperkusje „papierowych" świadczeń już są. Jedna z dentystek nie pracuje w szkolnym gabinecie szkole, bo została zwolniona dyscyplinarnie. Wielu rodziców jednak wciąż jest mocno zdenerwowanych takimi poczynaniami. Skąd NZOS miał pesele dzieci? To one są potrzebne do tego, aby dostać pieniądze z NFZ - pytają.

Jak już informowaliśmy, publiczny płatnik sprawdza, czy gabinety stomatologiczne wyłudzały pieniądze. Pracownicy Funduszu wysłali ankiety do prawie 4 tys. osób, które były określone jako pacjenci trzech, wskazanych w zgłoszeniach, gabinetów. Ankieta zawiera wykaz świadczeń dentystycznych, za które zapłacił NFZ. W listach poproszono adresatów, aby zweryfikowali, czy leczenie faktycznie się odbyło i w jakim zakresie. - Odpowiedzi pacjentów sukcesywnie spływają. W ponad 80 proc. listów potwierdzono nieprawidłowości.

Czytaj także:ZIP w roli głównej. W Stalowej Woli będą kontrole

Więcej: stalowemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
świadczenia gwarantowane   kontrola NFZ   NFZ   kontraktowanie 2015   ZIP  

POLECAMY W SERWISACH