PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ łowi dentystów chętnych do leczenia pacjentów w znieczuleniu ogólnym

en
08-04-2016, 08:23
NFZ łowi dentystów chętnych do leczenia pacjentów w znieczuleniu ogólnym Dentyści nie chcą leczyć pod narkozą w ramach NFZ (foto: pixabay)
Właściciele gabinetów dentystycznych nie podpisują kontraktów z NFZ na świadczenia ogólnostomatologiczne, udzielane w znieczuleniu ogólnym.  Brak zainteresowania wynika z mało atrakcyjnych warunków finansowych, jakie oferuje NFZ.

Efekt?
- Zarówno w 2014, jak i w 2015 r. kilka razy ogłaszaliśmy konkursy ofert na świadczenia ogólnostomatologiczne, udzielane w znieczuleniu ogólnym – poinformowała Gazetę Wyborczą Małgorzata Doros, rzeczniczka prasowa Śląskiego OW NFZ w Katowicach.

W województwie śląskim nie było żadnego zainteresowania tymi konkursami. Tylko dwa gabinety mają podpisane umowy na usługi ogólnostomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. To „Rudziński i partnerzy" w Częstochowie oraz katowicki „Dental Service ". NFZ planuje ogłoszenie kolejnych konkursów w 2016 r. Przy niezmienionych warunkach finansowych efekt będzie kiepski, o ile będzie jakikolwiek.

W tej sytuacji cierpią pacjenci, na przykład niepełnosprawni umysłowo, którzy bez narkozy nie mogą mieć leczonych zębów. Takie osoby często muszą jeździć do odległych od ich miejsca zamieszkania placówek stomatologicznych. 

Wiecej: bielskobiala.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OW NFZ w Katowicach   kontraktowanie   znieczulenia  

POLECAMY W SERWISACH