• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ daje pieniądze na stomatologiczne gabinety szkolne w Wałbrzychu

js
22-02-2016, 08:47
NFZ daje pieniądze na stomatologiczne gabinety szkolne w Wałbrzychu 185 tys. zł na gabinety dentystyczne w wałbrzyskich szkołach (foto: Fotolia/PTWP)
Umowa, dotycząca funkcjonowania szkolnych gabinetów dentystycznych, opiewa na kwotę 185 tys. zł i obejmuje okres od 15 lutego do 30 czerwca 2016 r.

Dopiero co w wałbrzyskich szkołach ruszyły specjalne gabinety stomatologiczne, z których mogą bezpłatnie korzystać uczniowie, a już wiadomo że na ich działalność środki przekaże NFZ. Podpisano właśnie umowę z Funduszem na finansowanie działalności szkolnych gabinetów stomatologicznych. Kontrakt obowiązuje od 15 lutego do 30 czerwca i gwarantuje 185 tys. zł.

W wałbrzyskich szkołach od stycznia 2016 r. działa pięć gabinetów dentystycznych. W styczniu przebadano w nich ok. 300 uczniów. W gabinetach szkolnych będą realizowane również świadczenia profilaktyczne.

– Jesteśmy w systemie publicznego finansowania świadczeń. NFZ te oczekiwania spełnia. Kwota kontraktu powinna wystarczyć na koszty zatrudnienia personelu medycznego i zakupu materiałów stomatologicznych – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Gabinety funkcjonują w ramach ZOZ Centrum Stomatologii Szkolnej w Wałbrzychu – jednostki budżetowej podległej urzędowi miejskiemu. – To jedyny w Polsce taki model bezpośredniej podległości, gwarantujący jakość świadczeń – mówi prezydent Szełemej.

Więcej: tw-24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dziecko w gabinecie   dentysta w szkole   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH