PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ ciągle każe czekać miesiącami na specjalistyczne leczenie stomatologiczne

ms
08-12-2015, 13:55
NFZ ciągle każe czekać miesiącami na specjalistyczne leczenie stomatologiczne Czas oczekiwania na leczenie stomatologiczne
Średni czas oczekiwania na świadczenia z dziedziny stomatologii (na NFZ) wynosił 7,6 mies. (październik - listopad 2015 r.) i był krótszy niż w okresie czerwiec – lipiec 2015 r. (9,0 miesięcy) – wynika z raportu Fundacji Watch Health Care.

W omawianych okresach nastąpił zdecydowany spadek średniego czasu oczekiwania na protezę akrylową, aż o 5,7  miesięcy (z 9,6 do 3,9 miesięcy).

Dla równowagi o 6,6 miesięcy wzrósł średni czas oczekiwania na leczenie z wykorzystaniem aparatu ortodontycznego (z 10 do 16,6 miesięcy), z tym, że na wizytę u ortodonty w okresie październik – listopad 2015 r. czekało się 9,7 miesięcy, a średnio w czerwcu – lipcu: 12,4 miesięcy.

Krócej czekało się ostatnio na leczenie pod narkozą (1 miesiąc), uprzednio 2,3 miesiąca. Niezmiennie najłatwiej jest się dostać do dentysty leczącego próchnicę „na NFZ”: średnio 24 dni w październiku – listopadzie. To i tak nieco dłużej niż w okresie czerwiec – lipiec: 18 dni.

Barometr WHC to projekt Fundacji Watch Health Care, który ma na celu monitorowanie zmian w zakresie dostępu do gwarantowanych świadczeń zdrowotnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH