• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce”

ms
04-09-2017, 23:00
„Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce"
- Sesja „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” ma być promocją nowych twarzy polskiej stomatologii – wyjaśnia pomysłodawca sesji prof. Tomasz Konopka.

W sesji „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” (Kongres Unii Stomatologii Polskiej, CEDE 2017) każdy uczestnik powinien znaleźć coś inspirującego. To cenna wiedza zaklęta w sprawdzonych źródłach i poparta własnymi obserwacjami, zebrana sumiennie przez ambitnych naukowców, prezentowana nie tylko dla uczelnianych kolegów i koleżanek, ale także otwierająca nowe perspektywy praktykom i kierującym firmami z branży stomatologicznej.

Organizatorzy CEDE (14-16 września) prezentują kolejny dowód na to, że nauka i praktyka stomatologiczna mogą iść ramię w ramię z biznesem oraz ważny argument za tym, że połączenie wystawy z rozbudowaną częścią edukacyjną to dobry ruch.

Podczas sesji „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” zostaną zaprezentowane najciekawsze prace habilitacyjne, doktorskie oraz studenckie z ostatnich lat, których autorami jest w sumie 35 osób. Prace uważnie wyselekcjonowała (ze wszystkich zgłoszonych) Rada Naukowa Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Sesja szybko znalazła partnerów w postaci firm oraz wydawnictw z sektora stomatologicznego. Organizatorzy liczą, że w głos prelegentów sesji wsłucha się wiele osób, tym bardziej, że wstęp na sesję (16 września) jest bezpłatny.

Nowe twarze i cenna wiedza dla producentów

– Celem sesji jest przybliżenie aktualnych osiągnięć polskiej nauki nie tylko i wyłącznie praktykom, ale także przemysłowi. Mamy nadzieję, że część prac warto będzie przełożyć na projekty produkcyjne. Sesja „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” ma być promocją nowych twarzy polskiej stomatologii. Wierzymy, że będą to prezentacje nawiązujące do najlepszych osiągnięć habilitacyjnych oraz najlepsze prace doktorskie i zaprezentowane na konferencjach Studenckich Kół Naukowych w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat – wyjaśnia prof. Tomasz Konopka, pomysłodawca sesji.

W sumie do sesji Rada Naukowa Kongresu Unii Stomatologii Polskiej wybrała 19 prac (część to prace zespołowe) – 7 studenckich, 5 – doktorskich oraz 7 – habilitacyjnych.

W czasie trwania części studenckiej komisja będzie oceniała wygłaszane prace. Autor najlepszej z nich zostanie wyróżniony nagrodą w postaci bezpłatnego uczestnictwa w trzech szkoleniach organizowanych przez firmę Marrodent. Dla nagrodzonych studentów Wydawnictwo Kwintesencja ufundowało książki.

Dla autora najlepszej pracy doktorskiej Wydawnictwo Kwintesencja ufundowało voucher uprawniający do uczestniczenia w konferencjach Kwintesencji (do kwoty 1000 euro). Autor otrzyma również zestaw ekskluzywnych materiałów kompozytowych japońskiej firmy Tokuyama Dental ufundowany przez firmę Marrodent.

Sesja rozpocznie się 16 września o godz. 9.00

CZĘŚĆ STUDENCKA 9.00-10.45

Natalia Baran, Weronika Rożek, Dawid Rahimi, Aleksandra Śniegucka, Agnieszka Staniszewska – Nowotwory gruczołów ślinowych – studium epidemiologiczne i kliniczno-patologiczne.

POLECAMY W SERWISACH