PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

„Najnowsze trendy w stomatologii” w samym środku tarczy

Mirosław Stańczyk
19-03-2017, 08:59
„Najnowsze trendy w stomatologii” w samym środku tarczy Dr n. med. Magda Wiśniewska podczas III edycji „Najnowszych trendów w stomatologii”
W przypadku konferencji „Najnowsze trendy w stomatologii” powiedzenie „do trzech razy sztuka” sprawdza się połowicznie. Dlaczego? Dlatego, że nie tylko tegoroczne wydarzenie, sygnowane przez OIL w Szczecinie (17 i 18 marca w Międzyzdrojach), w zasadzie nie miało słabych punktów, także dwie wcześniejsze edycje były umiejscowione w samym środku tarczy zamierzonych celów.

Mirosław Stańczyk: Westchnienie ulgi, bo wszystko się udało, jest w pełni uprawnione, jednak czy w związku z tym, iż w dobrym stylu udało się ominąć rafy niepowodzenia, nie grozi rutyną, zgubną dla kogoś kto ma ambicję  sprawić, aby „Najnowsze trendy w stomatologii” zaliczono do najbardziej znaczących konferencji naukowych, przynajmniej na poziomie ogólnopolskim. 

Dr n. med. Magda Wiśniewska, prezes ORL w Szczecinie: Sądzę, że z perspektywy trzech lat nie mamy się czego wstydzić, nie ma mowy jednak o rutynie. Przypomnę, że  zaczynając przygodę z „Najnowszymi trendami w stomatologii”  gościliśmy mniej niż stu uczestników. Podczas drugiej edycji było ich niemal dwukrotnie więcej. W tym roku mamy ponad dwieście osób zainteresowanych wysłuchaniem bardzo praktycznych wykładów. Oczywiście nie chodzi o to, aby bić rekordy frekwencji, ale faktem jest, że z roku na rok rośnie zainteresowanie  „Najnowszymi trendami w stomatologii”.

Wykładowcy to kwiat polskiej stomatologii, co można powiedzieć o uczestnikach konferencji?
Zdecydowanie najwięcej słuchaczy pochodzi z rejonu działania OIL w Szczecinie, ale nie tylko. Gościmy wielu zainteresowanych naszymi wykładami praktycznie z całej Polski, głównie z terenu funkcjonowania zaprzyjaźnionych z nami okręgowych izb lekarskich, wymienię chociażby: Rzeszów, Gdańsk, Łódź, Katowice i Częstochowę.

Cieszymy się, że w trakcie konferencji w Międzyzdrojach możemy dyskutować zagadnienia, które zajmują poczesne miejsca podczas najbardziej szacownych spotkań o charakterze naukowym. Tematyka trzeciej edycji była w dużym stopniu konstruowana w oparciu o zgłaszane propozycje przez uczestników poprzedniej konferencji. To ważny element strategii przygotowania programu naukowego „Najnowszych trendów w stomatologii”.

Pomału zanika premia nowości, czy na horyzoncie nie pojawi się wkrótce prosta myśl „ale to już było”?
Zdecydowanie nie, stomatologia jest wiedzą, w której wiele się dzieje. Każdy rok przynosi coraz to nowe osiągnięcia, pojawiają się wartościowe doniesienia naukowe. Poza tym każdy temat można przedstawić w swoisty, wartościowy sposób, uzależniony od doświadczeń konkretnego wykładowcy, a muszę zaznaczyć, że sięgamy po najlepszych. Lekarze dentyści doceniają efekt naszych starań, stąd ich tak liczna obecność podczas  „Trendów”. To nas cieszy.

SŁOWA KLUCZOWE
OIL w Szczecinie   Magda Wiśniewska  

POLECAMY W SERWISACH