PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nagrywanie rozmów antidotum na problemy?

gp24.pl, ms
02-02-2015, 08:05
Nagrywanie rozmów antidotum na problemy? Nagrywanie w gabinecie dentystycznym będzie koniecznością? (foto: sxc.hu)
Mieszkanka z Dębnicy Kaszubskiej trafiła do pogotowia dentystycznego w Słupsku. Po wizycie poskarżyła się na obcesowe przyjęcie. Jak rozstrzygnąć spór, w którym jedynym dowodem jest słowo przeciwko słowu?

Pacjentka w ciąży relacjonuje przebieg wizyty w taki oto sposób. - Gdy w nocy przyjechałam do pogotowia dentystycznego usłyszałam, że powinnam była zęby leczyć sobie przed ciążą.

Poza tym dyżurująca kobieta ponoć była niezadowolona z obecności pacjentki, która przybyła na wizytę o 3 w nocy, a to z takiego powodu, że dentystka rano Musila wstać do pracy.

Sprawa trafiła do Pawła Mackiewicza, szefa pogotowia dentystycznego. Ten nie wie jak rozstrzygnąć spór, bo w tego typu sprawach jedynymi dowodami jest słowo przeciwko słowu. Paweł Mackiewicz zastanawia się nad tym, czy aby nie należałoby standardowo nagrywać rozmów podczas nocnych wizyt. Zważywszy, że dentyści pracujący w pogotowiu dentystycznym, często zgłaszają problemy z nazbyt roszczeniowymi pacjentami, należałoby rozważyć kwestię dokumentowania przebiegu wizyt. Z tym jednak, że do takiego rozwiązania wiele uwag miałby z pewnością Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Dowiedziawszy się o zdarzeniu Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału NFZ, poprosił pacjentkę o złożenie skargi do Wydziału Spraw Świadczeniobiorców.

Więcej: gp24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH