PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Naczelna Rada Lekarska kontra Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce

09-10-2012, 06:44
Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce
Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce
Coś niedobrego dzieje się na linii Naczelna Rada Lekarska - Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Ta druga organizacja ma za złe prezesowi NRL Maciejowi Hamankiewiczowi, że ten publicznie dyskredytuje dokonania i potencjał intelektualny lekarzy rodzinnych.

Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce wyraziło oburzenie i stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Macieja Hamankiewicza, które dotyczyły specjalistów medycyny rodzinnej i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. W szczególności chodzi o informacje przekazane w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy. Sformułowania te miałyby jakoby dyskredytować i podważać umiejętności, wiedzę i rolę lekarzy rodzinnych w systemie ochrony zdrowia.

W ocenie KLR w Polsce wypowiedzi te naruszają zasady kodeksu etyki lekarskiej. W związku z tym Kolegium popiera wystąpienie z 4 października 2012 roku skierowane przez Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia do rzecznika praw lekarzy Krzysztofa Kordela w sprawie wystąpień Macieja Hamankiewicza.

- Wzywamy NRL do pilnego i gruntownego zajęcia się sprawą i oczekujemy odpowiedzi apeluje KLRwP.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   NRL   KLRwP   lekarze rodzinni   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH