PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Naciągany NFZ – efekt, szkoła bez dentysty

ms
12-12-2016, 07:38
Naciągany NFZ – efekt, szkoła bez dentysty Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli (źródło: Google Maps)
Trwa bój o powrót dentysty do SPS nr 7 w Stalowej Woli. Szkolny gabinet dentystyczny zamknięto po tym jak przyłapano spółkę prowadzącą tę, i jeszcze dwie inne szkolne praktyki, na przesyłaniu do NFZ rachunków za niewykonane usługi.

Determinacja władz miasta niewiele daje. Afera wybuchła jeszcze w 2015 r. Na początku 2016 r. samorząd przekazał dotację w wys. 50 tys. zł na doposażenie gabinetu, licząc, że NFZ kontrakt wznowi. Wydawało się, że gabinet zostanie ponownie uruchomiony w kwietniu, później w listopadzie 2016 r. Nic z tego nie wyszło.

Ze względu na wykryte nieprawidłowości kontrakt wygasł, a zaoszczędzonymi pieniędzmi sfinansowano nadwykonania w innych placówkach medycznych. Trzeba czekać na uruchomienie nowych przetargów, a te nastąpią dopiero w 2017 r.

- Z naszej strony wszystko zostało zrealizowane. Dotacja przekazana. W sprawę zaangażował się poseł Rafał Weber, niestety NFZ jest nieugięty – relacjonował sytuację prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Dochodzenie prokuratorskie dotyczy sześciu gabinetów stomatologicznych (trzech szkolnych) prowadzonych przez nieuczciwą firmę. We wszystkich placówkach jest sytuacja podobną do tej w SPS 7.

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika kształci ponad 700 dzieci.

Więcej: stalowemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dentysta w szkole   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH