PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

MZ idzie za ciosem kolejne dentobusy przyjadą z … Londynu

ms
01-04-2018, 06:07
MZ idzie za ciosem kolejne dentobusy przyjadą z … Londynu Dentobus for Poland
Ministerstwo Zdrowia postanowiło wykorzystać szansę, jaka zarysowała się w związku z ofertą złożoną Polakom przez władze Londynu dotyczącą przekazania nieodpłatnie 16 londyńskich busów.

Nikt nie ukrywa, że dar, będący gestem wdzięczności Londyńczyków za okazaną przez polski rząd solidarność w sprawie  Siergieja Skripala, jest nieco kłopotliwy.

Autobusy nie są najnowszej generacji (mogą być problemy z częściami zamiennymi) a i kierownica nie jest po tej stronie co być powinna. Perspektywa uruchomienia nie jednego, a dwóch dentobusów na województwo okazała się jednak zbyt kusząca.

Z pewnością pojawią się pytania, kto będzie świadczył usługi w kolejnych 16 dentobusach, skoro w dotychczas zakupionych nie ma kto pracować.

Okazuje się, że i na to jest sposób, otóż istnieje duża szansa, że 800 dentystów, którzy oficjalnie pracują obecnie na Wyspach Brytyjskich, będzie musiało niebawem wrócić do ojczyzny w związku ze zmianami przepisów dotyczących zatrudnienia cudzoziemców po Brexicie.

Szansa jest, jednak niewielka, sadząc po coraz większym deficycie dentystów w Szwecji, Hiszpanii, czy Francji. Oczywiście migracje do tych państw utrudniać może bariera językowa.

Ministerstwo Zdrowia walczy z czasem i już 1 kwietnia rusza przetarg na profesjonalne wyposażenie londyńskich busów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ministerstwo Zdrowia   dentobus  

POLECAMY W SERWISACH