PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Multimed: jak to się robi w ŚDZJU

ms
12-03-2018, 09:02
Multimed: jak to się robi w ŚDZJU Multimed Zamość aktywny w ŚDZJU (źródło: FB)
Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed w Zamościu po raz czwarty włącza się w obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Realizowane z dużym rozmachem działania pro publico bono przynoszą korzyści pacjentom, ale także zwiększają rozpoznawalność zamojskiego Multimedu. Inni mogą czerpać inspiracje.

17 marca w godzinach 10-18 na terenie Galerii Twierdza w Zamościu odbędzie się wydarzenie w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.

Program obchodów rozpocznie o godz. 12.00 barwna parada z udziałem „Przyjaciół Zdrowego Uśmiechu Multimed” (Multinka, Kapitan Aquafresh, Billy, Milly, Królowa Zębolandii i jej pomocnice). W paradzie wezmą również udział uczestnicy turnieju o tytuł „Najlepszego Przyjaciela Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed”.

Godzinny turniej, skierowany do przedszkolaków „0″ i uczniów klas I-III szkoły podstawowej, rozpocznie się o 13.00.

Warunkiem udziału w turnieju było:
– stworzenie, pod okiem nauczyciela, ciekawego stroju Wróżki Zębuszki i Zębowego Rycerza według pomysłu całej grupy/klasy,
– wybór przedstawicieli drużyny i prezentacja strojów podczas barwnej parady,
– udział w teście wiedzy o profilaktyce zdrowia jamy ustnej i stomatologii.

17 marca o godz. 14.00-14.45 zaplanowano akcję edukacyjną „SOS dla uszkodzonego zęba” i „SOS dla zdrowia i życia” – poświęconą urazowym uszkodzeniom zębów w połączeniu z wiedzą teoretyczną i nabyciem umiejętności praktycznych z zakresu rozpoznawania stanów zagrożenia zdrowia i życia oraz szybkiego i skutecznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kolejnym punktem edukacyjnym będą o godz. 14.45 występy Zerowiaków i grupy teatralnej z Zespołu Szkół Społecznych, które zaprezentują widowisko żywe warcaby ,,Walka mleczaków z próchnicą”. Na godz. 16.00 przewidziano występy uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Zamościu, którzy w śpiewający sposób podejdą do tematu zdrowia.

Główne atrakcje tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej:

1. „Indywidualny trening higieny jamy ustnej”
– stanowisko instruktażu mycia zębów i ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem preparatów do pielęgnacji jamy ustnej w tym tabletki wybarwiającej płytkę nazębną.

2. “Zęby od kuchni” – czyli jak się odżywiać żeby mieć zdrowy uśmiech
– warsztaty mają na celu pokazać, na co zwracać uwagę wybierając produkty spożywcze, jakie produkty możemy zaliczyć do zdrowej żywności i które są zdrowe dla naszych zębów. Degustacja i samodzielna praca dziecka przy komponowaniu składników w postaci koreczków, sałatek czy innych zdrowych przekąsek.
– warsztaty tworzenia lizakowych uśmiechów z papierowych kompozycji z lizakiem na bazie ksylitolu w roli głównej (prezentacja produktów/słodyczy zdrowych dla zębów).

POLECAMY W SERWISACH