PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mozolne zasypywanie stomatologicznej dziury

ms
09-03-2017, 10:15
Mozolne zasypywanie stomatologicznej dziury W Kunowie coraz lepsze usługi stomatologiczne (foto: pixabay)
Sukces ma niejedno imię. W tym przypadku chodzi o to, że mieszkańcy Kunowa już nie muszą jeździć do innych ośrodków w poszukiwaniu stomatologa. Niewiele? To i tak dużo.

W kunowskim ośrodku zdrowia przy ul. Warszawskiej gabinet stomatologiczny funkcjonuje już od maja 2016 r., a w styczniu 2017 r. działa jego filia w budynku przy ulicy Fabrycznej. Jakością świadczonych usług przyciąga ponoć nawet pacjentów z ościennych gmin.

Z tym jednak, że w pomieszczeniach przy Warszawskiej trzeba przeprowadzić remont, ponieważ zakupiono nowy sprzęt (m.in. aparat do wykonywania zdjęć rentgenowskich).

Rozpoczęcie remontu, który ma potrwać miesiąc, zaplanowano na 20 lutego. Inaugurację gabinetu po restytucji zaplanowano na koniec marca - początek kwietnia.

Od kwietnia w gabinecie planowane jest zatrudnienie pomocy stomatologa i kolejnego dentystę, ponieważ zapotrzebowanie na usługi refundowane przez NFZ jest coraz większe. Dodatkowo w gabinecie nożna też leczyć się odpłatnie i takich pacjentów również jest wielu.

- Mamy gabinet w Ostrowcu, ale w Kunowie też jest co robić. Pacjentów nie brakuje, nie tylko leczą się z Kunowa, ale i przyjeżdżają nawet z okolic Kielc – informuje dentysta Rafał Reszczyk.

Z nowych usługodawców zadowolony jest burmistrz Kunowa Lech Łodej, który podkreśla, że w przeszłości było dużo skarg. Pacjenci jeździli do Ostrowca, bo byli niezadowoleni. Teraz jest znacznie lepiej. Mieszkańcy mają na miejscu dobrego dentystę.

Więcej: wiadomoscisw.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
opieka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH