PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mobilne Centra Dentystyczne wciąż w trasie

ms
05-08-2014, 07:43
Mobilne Centra Dentystyczne wciąż w trasie Mariusz Jasiński, dypl. higienista, członek zespołu Mobilnego Centrum Dentystycznego (foto: archiwum)
Kontynuowan jest ogólnopolska akcja bezpłatnych przeglądów dentystycznych. Po sześciu tygodniach działania Mobilnych Centrów Dentystycznych odwiedziło je blisko 17 tys. Polaków. Organizatorzy szacują, że w sumie wykonanych zostanie ok. 50 tys. przeglądów. - Spotykamy się z dużym zainteresowaniem akcją - powiedział Mariusz Jasiński, dypl. higienista, członek zespołu MCD.

W ramach Mobilnych Centrów Dentystycznych można sprawdzić stan zębów i dziąseł. Szczególna uwaga poświęcona jest jednak dziąsłom. Jak wykazał bowiem Monitoring Stanu Zdrowia Jamy Ustnej, przeprowadzony wśród Polaków w wieku 35-44 lata, 75,5 proc. przebadanych wówczas osób miało problemy z dziąsłami, najczęściej objawiające się zaczerwienieniem lub krwawieniami podczas szczotkowania.

Korzystający z Mobilnych Centrów Dentystycznych dowiadują się o znaczeniu regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Osoby uczestniczące w akcji uzyskują informacje na temat właściwego utrzymywania higieny jamy ustnej i zachęcane są do odbywania regularnych wizyt u lekarza dentysty.

- Spotykamy się z dużym zainteresowaniem akcją - powiedział Mariusz Jasiński, dypl. higienista, członek zespołu Mobilnego Centrum Dentystycznego. - Odwiedza nas dużo rodzin, także z małymi dziećmi, które w warunkach naszego Centrum z dużą otwartością siadają na fotel dentystyczny i pozwalają na wykonanie przeglądu. Rodzice pytają o wybór produktów do higieny jamy ustnej dla swoich dzieci, jak również dla siebie. Niemal co trzecia osoba prosi o instrukcję właściwego szczotkowania zębów - dodaje Mariusz Jasiński.

Akcja rozpoczęła się 16 czerwca i potrwa do końca września 2014 r. W tym czasie Mobilne Centra Dentystyczne odwiedzą 380 miast na terenie całej Polski. Akcji patronuje Stowarzyszenie Polskich Higienistek Stomatologicznych.

Mobilne Centra Dentystyczne są lokalizowane na wybranych parkingach sklepów Biedronka (przedsięwzięcie prowadzone jest przez Instytutu Blend-a-med Oral-B we współpracy z siecią sklepów Biedronka).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH