• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Miraż stomatologii w Bydgoszczy

ms
28-06-2017, 09:08
Miraż stomatologii w Bydgoszczy Bydgoszcz: budynek, w którym miał powstać wydział stomatologiczny (Fot. Google Maps)
Symbolem nieudanych zabiegów uruchomienia w Bydgoszczy wydziału stomatologii stał się zabytkowy budynek przy ulicy Dworcowej, który kilka lat temu został oddany we władanie Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika. Teraz darowizna wróci zapewne do darczyńcy.

Część budynku władze Bydgoszczy odkupiły od PKP i 8 października 2013 r. przekazały jako darowiznę Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika, z przeznaczeniem na utworzenie wydziału stomatologii i prowadzenie uzupełniającej działalności naukowo-dydaktycznej.

Sytuację skomplikował fakt, że część budynku marszałek województwa sprzedał, znajdującej się tam przychodni „Nad Brdą”,. To ona ma prawo pierwokupu pozostałej części budynku.

- Obecnie nieruchomość stanowi własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Centrum Medycznego „Nad Brdą” - informuje Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Bydgoszczy.

W takich warunkach UMK nie mógł uzyskać dotacji na remont i prace adaptacyjne obiektu (szacunkowy koszt ok. 6 mln zł). Najprawdopodobniej budynek zostanie zwrócony miastu. Decyzja zapadnie po wakacjach.

Przypomnijmy, że o stomatologię z Bydgoszczą rywalizuje Toruń. Ponoć wydział dentystyczny UMK - zamiast w Bydgoszczy - mógłby powstać w szpitalu na toruńskich Bielanach. Na budowę tego obiektu zarezerwowano dotację w wysokości 500 mln zł.

O skomplikowanych relacjach Bydgoszcz – Toruń, utrudniających uruchomienie stomatologii w tym pierwszym mieście, infoDENT24.pl pisał kilkakrotnie.

źródło: expressbydgoski.pl

Czytaj także:
W "niekształcenie" stomatologów w Bydgoszczy zamieszany rząd?
CM w Bydgoszczy: długa droga do stomatologii
Bydgoszcz: trwa bój o budynek dla stomatologii
W Bydgoszczy będą nauczać chirurgii szczękowej i stomatologii
Studenci stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Bydgoszczy?
Studia stomatologiczne w Bydgoszczy - będzie decyzja?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studia stomatologiczne   UMK w Toruniu  

POLECAMY W SERWISACH