PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ministerstwo Zdrowia obiecuje po jednym dentobusie na województwo

kan
07-08-2017, 10:41
Ministerstwo Zdrowia obiecuje po jednym dentobusie na województwo Jak wygląda stan prac nad ustawą warunkującą powrót stomatologów do szkół? (Fot. pixabay)
Na stomatologa w szkole trzeba poczekać: tworzenie i wyposażenie gabinetów ma potrwać pięć lat. Tymczasem dzieci będą leczone w 16 dentobusach, po jednym na każde województwo.

Gazeta Wyborcza zbadała stan zaawansowania prac nad wprowadzeniem stomatologii do szkół w Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Edukacji Narodowej.

W MEN nie chcą na razie mówić o szczegółach, a resort zdrowia pierwsze efekty swojej pracy ogłosił niedawno. Projektu ustawy jeszcze nie ma, dopiero trwają prace nad założeniami. Należy zwiększyć finansowanie usług stomatologicznych dla dzieci i młodzieży oraz wprowadzić zmiany w ich organizacji. Gabinety powstaną tylko w tych szkołach, które mają warunki lokalowe, jednak na razie nie można nawet oszacować w ilu placówkach edukacyjnych to będzie możliwe. Te które nie mają odpowiednich warunków lokalowych mają podpisywać porozumienia z zewnętrznymi gabinetami. A tam, gdzie i z tym będzie problem, ma działać mobilna opieka stomatologiczna, jak informowała w rozmowie z Gazetą Wyborczą Milena Kruszewska, rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia. 

Nie wiadomo jeszcze kiedy dentobusy zaczną jeździć, ile będą kosztować, jak miałaby wyglądać praca mobilnych stomatologów. 

Więcej: wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH