PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ministerstwo Edukacji: projekt ustawy o opiece medycznej w szkołach w ciągu miesiąca!

kan/PAP
05-09-2017, 12:21
Ministerstwo Edukacji: projekt ustawy o opiece medycznej w szkołach w ciągu miesiąca! Konkrety na temat powrotu dentystów do szkół w ciągu miesiąca (fot. pixabay)
W ciągu najbliższego miesiąca poznamy projekt ustawy na temat powrotu opieki medycznej do szkół, zapowiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

W rozmowie z RMF FM Anna Zalewska pytana o termin powrotu opieki medycznej do szkół stwierdziła, że to jest kwestia najbliższego miesiąca, kiedy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, przedstawi projekt ustawy. - Myślę, że od wiosny następnego roku jest realna szansa, jeżeli zostanie przyjęta ustawa, dlatego że jest sporo pieniędzy, które pan minister Radziwiłł na to przygotował. Do 2019 r. rozliczymy się z opieki stomatologicznej, z opieki medycznej i ze stołówek w szkole - obiecała minister edukacji.

Dodała, że dentyści nie muszą pojawić się w szkołach, wystarczy, że szkoła będzie miała umowę ze stomatologiem, który ma swój gabinet poza szkołą. - Ale taka umowa, która spowoduje, że będzie on miał obowiązek np. z danej szkoły dzieci wyleczyć. Nie tylko przebadać i wydać karteczkę, że potrzebne jest takie leczenie - zaznaczyła Zalewska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH