PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Minister zdrowia do dentystów: nie lękajcie się

ms
13-05-2016, 22:58
Minister zdrowia do dentystów: nie lękajcie się Konstanty Radziwiłł, jeden z odznaczonych Meritus pro Medicis podczas XIII Zjazdu Lekarzy
Jaki będzie kształt samorządu lekarskiego - to zależy od lekarzy i lekarzy dentystów, jeśli wypracujecie modyfikacje, proszę się nie bać i przyjść z nimi do mnie – zachęcał głównie lekarzy dentystów minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Lekarzy.

W trakcie pierwszego dnia Zjazdu Lekarzy Maciej Hamankiewicz, prezes NRL nakłonił Konstantego Radziwiłła, aby ten przedstawił stanowisko szefa resortu wobec inicjatyw podejmowanych i dotyczących lekarzy dentystów.

Wywołany do tablicy szef resortu zdrowia zapewnił samorządowców, że teraz właśnie jest dobry czas na zmiany. Wszystkie postulaty będą życzliwie rozpatrywane. - Dopóki jestem na Miodowej, samorząd może czuć się bezpiecznie  – zapewniał zebranych Konstanty Radziwiłł.

- Nie bójmy się zajrzeć do ustawy o izbach lekarskich, nie ma ryzyka, że przy okazji zmian postulowanych przez samorząd, pojawią się inne, o które lekarze i lekarze dentyści nie zabiegają – stwierdził gość Zjazdu.

Czy obawy, na które wskazywał minister zdrowia były czystą retoryką? Bynajmniej. Podczas poprzedzającego XIII Zjazd posiedzenia Komisji Stomatologicznej NRL pojawiły się głosy obawy, że oto walka o większą siłę głosów lekarzy dentystów we wspólnym samorządzie skutkować będzie rozbiciem reprezentacji samorządu na dwa mniejsze ośrodki. Gdy to się stanie – struktury izby reprezentującej interesy lekarzy dentystów staną się na tyle słabe, iż nikt z takim samorządem nie będzie się liczył.

Pojawiła się nawet wątpliwość czy dywagacje na temat sposobu liczenia głosów podczas zjazdów lekarzy tak naprawdę interesuje środowisko dentystów, oczywiście oprócz garstki samorządowych aktywistów. Przekonywano, że zamieszanie wokół zasad wyłaniania osób do władz samorządowych w zasadzie kwitowane jest wzruszeniem ramion przez zajętych codziennymi obowiązkami zawodowymi lekarzy dentystów.

Tego typu głosy należały jednak do wyjątków, gdyż większość lekarzy dentystów, delegatów na XIII Zjazd była przekonana o konieczności działań w kwestii wzajemnego poszanowania we wspólnym samorządzie.

Czytaj także
Samorząd:: kiedy jeden głos lekarza dentysty oznaczać powinien cztery głosy
Agnieszka Ruchała-Tyszler: wspólny samorząd z poszanowaniem odrębności

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH