• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Minister zdrowia: dentyści będą lepiej opłacani za leczenie dzieci

ms/PAP
27-01-2017, 20:27
Minister zdrowia: dentyści będą lepiej opłacani za leczenie dzieci Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł (foto: Fotolia/PTWP)
Podniesiona zostanie wycena punktowa świadczeń stomatologicznych udzielanych dzieciom oraz kobietom w ciąży - zapowiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł (infoDENT24.pl informował już o tym).

- Problem polega na tym, że jest niezwykła powszechność próchnicy wśród dzieci i słaby - dotychczas - dostęp do leczenia stomatologicznego, także dzieci. I to się musi zmienić i to się zmienia - podkreślił w piątek Radziwiłł, który był gościem radia RMF FM.

Dodał, że obserwując niechęć lekarzy dentystów do leczenia dzieci, bo to się mniej opłacało wprowadzone zostało bardzo proste narzędzie. Chodzi o podwyższenie współczynnika korygującego wycenę punktową świadczeń stomatologicznych, udzielanych dzieciom. Jak wynika z komunikatu NFZ wycena miałaby być podniesiona na 1,3.

- O tyle podwyższamy opłacalność leczenia dzieci i wydaje się, że to jest jeden z mechanizmów, który powinien bardzo wyraźnie zadziałać - powiedział Radziwiłł.

- Ważne jest żeby dzieci miały dostęp do stomatologa - podkreślił minister zdrowia.

Czytaj także: Leczenie stomatologiczne "na NFZ": wyższe wyceny, wyższe wskaźniki korygujące

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH