• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mielec: kwadratura doraźnej pomocy stomatologicznej

ms
12-07-2016, 09:17
Mielec: kwadratura doraźnej pomocy stomatologicznej Mielec nocą pozbawiony dentystów (foto: pixabay)
Adam Jastrząb radny powiatu mieleckiego uważa, że w Mielcu przydałoby się pogotowie stomatologiczne. Paweł Pazdan, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w tym mieście tłumaczy dlaczego to niemożliwe.

- To sprawa, która bardzo by się mielczanom przydała zwłaszcza w soboty, czy w niedziele w nocy i szczególnie jeśli chodzi o pomoc dzieciom – uważa Adam Jastrząb. Koncepcja (słuszna) powstała, bo radny sam doświadczył braku pomocy stomatologicznej, gdy takowej potrzebował w godzinach nocnych.

Adam Jastrząb już wie, że w Mielcu jest jeden lekarz, który takiej pomocy udziela, jednak o godzinie 23.00 nie sposób się do niego dodzwonić. Pacjenci muszą wówczas jechać do Rzeszowa. Po takim doświadczeniu radny apeluje o uruchomienie w mieście doraźnej pomocy stomatologicznej.

Rada radnego jest łatwa do sformułowania, ale realizacja postulatu do łatwych już nie należy. Paweł Pazdan, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu wymienia dlaczego nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej w Mielcu nie będzie:

- nie ma lokalu (w budynku pogotowia wynajęto wszystkie pomieszczenia);

- nie ma pieniędzy na sprzęt (sporych pieniędzy);

- nie ma odpowiednich środków publicznych, aby skusić stomatologów do pracy na podstawie kontraktu NFZ;

- co najważniejsze, nie ma dentystów zainteresowanych pracą w nocy, bo procedury medyczne są wyjątkowo słabo wyceniane przez publicznego płatnika.

Więcej: hej.mielec.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   doraźna opieka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH