PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Mecenat, czy interes? - gabinety dentystyczne coraz częściej mogą liczyć na gminy

ms
06-06-2014, 07:48
Mecenat, czy interes? - gabinety dentystyczne coraz częściej mogą liczyć na gminy Mecenat, czy interes? - gabinety dentystyczne coraz częściej mogą liczyć na gminy (foto: Google Maps)
Przedstawiamy kolejną inicjatywę, w efekcie której młodzież szkolna będzie miała dostęp do darmowej opieki stomatologicznej i to bez wsparcia ze strony NFZ. Coraz częściej obowiązki publicznego płatnika przejmują władze terenowe. Tak jest w przypadku gminy Sulików

Od września 2014 r. na terenie zespołu szkół podstawowej i gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie zacznie funkcjonować niewielki, ale wyposażony w nowoczesny, profesjonalny sprzet gabinet stomatologiczny.

Zadania w realizacji tego przedsięwzięcia zostały ściśle podzielone. Robert Starzyński, wójt gminy Sulików wygospodarował na funkcjonowanie gabinetu niezbedne środki, przy czym zastrzega się on, że na bezpłatną pomoc stomatologiczną liczyć będą mogły tylko uczniowej miejscowej szkoły i tylko w podstawowym zakresie, gdyż do leczenia uzębienia, wymagającego większych nakładów i środków, trzeba bedzie dopłacać. Na darmowe usłgi nie będą mogli także liczyć okoliczni mieszkańcy, chociaż proponowane ceny mają być tzw. konkurencyjne
.
Z nałożonych zadań wywiązała się już Urszula Ciupak, pełniąca obowiązki dyrektora gminnej szkoły. Wygospodarowała ona pomieszczenie, które nadaje się na gabinet stomatologiczny (wstepną zgodę wystawił Sanepid). Dyrektorka szkoły otrzymała także pozwolenie ze starostawa na zrealizowanie niezbędnych prac remontowo - budowlanych. Teraz ogłoszony ma być konkurs na wykonanie robót adaptacyjnych.

Gmina Sulików leży przy granicy z Czechami, w odległości ok. 7 km od granicy z Niemcami.W tym rejonie dentyści liczyć mogą na pacjentów z zagranicy, chociaż z drugiej strony okoliczni mieskzańcy mają świadomość, że tuż za miedzą profesjonane usługi stomatologiczne świadczą czescy dentyści.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH