PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Marian Zembala i Marek Michalak w AOTMiT o wycenie świadczeń w stomatologii dziecięcej

Mirosław Stańczyk
30-07-2015, 10:00
Marian Zembala i Marek Michalak w AOTMiT o wycenie świadczeń w stomatologii dziecięcej Walka z próchnicą wśród dzieci zostanie wzmożona (foto: pixabay)
Jak dowiaduje się infoDENT24.pl, 3 sierpnia m.in. o zmianie taryfikacji świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży - prowadzona będzie dyskusja w siedzibie AOTMiT. Udział w naradzie zapowiedzieli ci, którym na zmianach zależy najbardziej i co ważne ci, od których takie zmiany zależą.

Z informacji uzyskanych przez infoDENT24.pl wynika, że w poniedziałek 3 sierpnia kierownictwo Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji gościć będzie m.in. ministra zdrowia Mariana Zembalę, Marka Michalaka Rzecznika Praw Dziecka oraz prof. dr hab. n. med. Dorotę Olczak – Kowalczyk, konsultanta krajowego ds. stomatologii dziecięcej. Ich obecność w AOTMiT związana jest z koniecznością weryfikacji wyceny świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży. Na taką konieczność wskazują ci, którym szczególnie zależy na poprawie katastrofalnego stanu uzębienia dzieci i młodzieży.

29 lipca m.in. na ten sam temat z ministrem zdrowia Marianem Zembalą rozmawiał Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka. Nieco wcześniej RPD wraz z prof. Dorotą Olczak – Kowalczyk uzgadniał plan zmian, które w najbardziej efektywny sposób doprowadziłyby do lepszej opieki stomatologicznej nad dziećmi i młodzieżą.

W ostatnich dniach dużo dobrego dzieje się wokół stomatologii dziecięcej. Dzięki współpracy m.in. prof. Doroty Olczak – Kowalczyk z Markiem Michalakiem powstać ma projekt stomatologicznej część książeczki zdrowia dziecka, która od 2016 r. powinna być elementem dokumentacji medycznej. Działania te wspiera Alliance for a Cavity Free Future oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

Są działania, są też deklaracje. Wielu polityków, z premier Ewą Kopacz na czele, zapewnia o zamiarze podjęcia inicjatyw, prowadzących do powrotu gabinetów stomatologicznych do szkół. Tymczasem wśród specjalistów prowadzona jest dyskusja czy ten model wsparcia walki z próchnicą jest najtrafniejszy. Tak czy inaczej, palący problem przestał być tylko problemem ujmowanym w alarmujących statystykach.

Czytaj także: Stomatologia w książeczce zdrowia dziecka: wspólne działania prof. Doroty Olczak - Kowalczyk i RPD

ACFF chce razem z RPD walczyć o lepszą opiekę stomatologiczną nad dziećmi

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH