• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Marek Michalak: dzieci chore na EB pozbawione opieki stomatologicznej

ms
24-01-2017, 13:50
Marek Michalak: dzieci chore na EB pozbawione opieki stomatologicznej Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka (foto: PTWP)
Istnieje konieczność zapewnienia dzieciom chorym na EB rzeczywistej dostępności do świadczeń stomatologicznych - blisko ich miejsca zamieszkania – uważa Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka i apeluje do ministra zdrowia o otoczenie małych pacjentów kompleksową opieką medyczną świadczoną w jednym miejscu.

- Niewielu lekarzy dentystów podejmuje się leczenia dzieci z Epidermolysis Bullosa (EB) dlatego muszą one pokonywać bardzo duże odległości w celu uzyskania leczenia. Co więcej, najczęściej ma ono charakter komercyjny, co dodatkowo obciąża budżet rodzin chorych dzieci - pisze Rzecznik Praw Dziecka.

Marek Michalak zwraca uwagę, że dostęp do właściwych i tanich opatrunków to nie jedyny problem dzieci chorych na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. - Potrzebują kompleksowej opieki świadczonej w jednym miejscu, rzeczywistego dostępu do stomatologa i stałego wsparcia psychologicznego – wskazuje Rzecznik Praw Dziecka.

- Działania podejmowane przez organizacje pozarządowe, wspierające dzieci chore na EB, zasługują na ogromne uznanie i szacunek. Potrzebna jest jednak pomoc ze strony organów odpowiedzialnych za ochronę zdrowia, by jakość życia dzieci chorych na EB mogła ulec poprawie - uważa RPD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH