• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Magda Wiśniewska, prezes ORL w Szczecinie: lekarze i lekarze dentyści muszą być solidarni

ms
18-09-2015, 08:04
Magda Wiśniewska, prezes ORL w Szczecinie: lekarze i lekarze dentyści muszą być solidarni dr n. med. Magda Wiśniewska, prezes ORL w Szczecinie (foto: archiwum)
W 31-osobowej Radzie ORL w Szczecinie jest 7 osób zawodowo związanych ze stomatologią, tymczasem apel do ministra zdrowia został przyjęty przez aklamację, świadczy to o dużym zrozumienia całego samorządu lekarskiego dla potrzeb i bolączek lekarzy dentystów.

Jak już informowaliśmy, Okręgowa Rada Lekarska w Szczecinie jednogłośnie wystosowała apel do ministra zdrowia o podjęcie działań mających doprowadzić m.in. do zwiększenia środków finansowych na stomatologię.

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie dr n. med. Magda Wiśniewska tak komentuje dla infoDENT24.pl podjętą inicjatywę.

Nie widzę w tym nic dziwnego. Po pierwsze mamy do siebie zaufanie i zgodnie współpracujemy w sprawach istotnych zarówno dla lekarzy, jak i lekarzy dentystów.

Po drugie znamy doskonale problemy, z jakimi nie od dzisiaj borykają się koleżanki i koledzy dentyści.

Po trzecie zasada dobrej współpracy wśród medyków jest podstawową, bez której nie może być mowy o efektywnym reprezentowaniu środowiska w kontaktach chociażby z Ministerstwem Zdrowia. Tę właśnie zasadę staramy się mieć na uwadze  przy zgłaszaniu postulatów płynących zarówno od lekarzy, jak i lekarzy dentystów.

Trudno jest nam zaakceptować sytuację, w której na przykład rozporządzenie ministra zdrowia ograniczające dotychczasowe wymagania i upraszczające aktualne procedury odnoszące się do jednostek ochrony zdrowia stosujących promieniowanie jonizujące w stomatologii, położone na biurku ministra zdrowia do podpisu wiosną tego roku, wskutek zmiany na stanowisku szefa resortu, leży na nim do dzisiaj. Podobnie jest z wysokością nakładów na refundowane lecznictwo stomatologiczne.

Hołdujemy zasadzie wspólnego działania całego samorządu lekarskiego i zrozumienia potrzeb wszystkich. Uważamy, że zasada ta jest najważniejszą w reprezentowaniu stanowisk środowiska lekarzy i lekarzy dentystów.

***

Katarzyna Strzałkowska, rzecznik prasowy  Naczelnej Izby Lekarskiej poinformowała infoDENT24.pl, że każda Okręgowa Rada Lekarska może podjąć taki apel i zajmować stanowiska w sprawach dotyczących wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów. - Myślę, że nikt nie ma wątpliwości, iż stomatologia wymaga dofinansowania, co lekarze dentyści z Naczelnej Rady Lekarskiej podkreślali dobitnie w trakcie spotkania z ministrem zdrowia, podczas posiedzenia Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej 5 sierpnia 2015 r. - dodała Katarzyna Strzałkowska.

Czytaj także: ORL w Szczecinie apeluje do Mariana Zembali o większe pieniądze na stomatologię

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH