PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Maciej Hamankiewicz: są powody, aby polscy dentyści byli z siebie dumni

ms
27-09-2016, 07:49
Maciej Hamankiewicz: są powody, aby polscy dentyści byli z siebie dumni Maciej Hamankiewicz, prezes NRL (foto: infoDENT24.pl)
O kongresie FDI, ale także o wspólnym samorządzie oraz o pytaniach egzaminacyjnych LDEK i LEK - infoDENT24.pl rozmawia z prezesem NRL Maciejem Hamankiewiczem.

Mirosław Stańczyk infoDENT24.pl: Kongres FDI w Poznaniu miał być niezapomnianym świętem polskiej stomatologii. Czy po kilkunastu dniach od poznańskiego spotkania na szczycie dentystów z całego świata jest jeszcze o czym rozprawiać? 
Maciej Hamankiewicz, prezes NRL: Najgorszy byłby to scenariusz, gdyby kongres FDI w Poznaniu, po raz pierwszy zorganizowany w naszym kraju i prawdopodobnie po raz ostatni, przeszedł bez żadnego echa. Możemy być spokojni - tak się nie stanie i nie jest to przejaw megalomani z mojej strony. Wśród tysięcy dentystów, przybyłych w pierwszej dekadzie września do stolicy Wielkopolski, z kilkudziesięciu państw całego świata zdecydowanie przeważała opinia o chęci ponownego odwiedzenia Polski. Rozmawiałem z wieloma zagranicznymi uczestnikami kongresu w Poznaniu. Ci, którzy połączyli uczestnictwo w tym wydarzeniu z urlopem nie kryli oczarowania pięknem naszego kraju. Ci, którzy nie mieli czasu na poznawanie uroków Polski - obiecywali, że powrócą, aby spędzić tutaj urlop  z rodzinami. Poznań już wygrał na goszczeniu kilkunastu tysięcy dentystów. Hotele były pełne, a taksówki zajęte. Oczywiście nie chodzi o to, aby zagraniczni dentyści zapadli w pamięci poznańskich taksówkarzy i hotelarzy, ale także właśnie w ten sposób mierzy się miarę korzyści z organizacji wydarzeń światowego formatu. 

infoDENT24.pl: To miłe, ale to są korzyści dość odległe od świata stomatologii. 
Maciej Hamankiewicz: Olbrzymia liczba bitów wiedzy najwyższej próby, która trafiła do dentystów, dzięki obecności w Poznaniu uznanych autorytetów z różnych stron świata, wymaga co najmniej kilku miesięcy skrupulatnej analizy. Dawka merytorycznej wiedzy jest na tyle wartościowa, że z pewnością przyczyni się do poprawy leczenia stomatologicznego w Polsce. Bądźmy cierpliwi, jestem przekonany, że cierpliwość zostanie w tym przypadku sowicie nagrodzona. 
Nic nie dzieje się jednak bez pracy. Taką gigantyczną robotę wykonała w ostatnich miesiącach Anna Lella, przewodnicząca Komisji NRL ds. Współpracy Międzynarodowej. Dzięki niej oraz jej koleżankom i kolegom z Komisji samorząd lekarski de facto przyjął na siebie rolę współgospodarza.

SŁOWA KLUCZOWE
Maciej Hamankiewicz   FDI Poznań 2016   Anna Lella  

POLECAMY W SERWISACH