PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Maciej Hamankiewicz o expose Ewy Kopacz

PAP/rynekzdrowia.pl/ŁS
01-10-2014, 16:13
Maciej Hamankiewicz o expose Ewy Kopacz Szef NRL uważa, że W expose pojawiło się zapewnienie przeznaczenia 2% PKB na obronność, a zabrakło zagwarantowania 6% PKB na ochronę zdrowia (fot. infoDENT24.pl)
Zdobycie funduszy unijnych cieszy, ale na środkach unijnych rząd nie może budować systemu – komentuje stomatologiczny wątek expose Ewy Kopacz Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Komentarz do zapowiedzi wyposażania gabinetów stomatologicznych w szkołach ze środków unijnych jest krótki, bo i sama Ewa Kopacz nie rozwinęła tego wątku.

Zdaniem Macieja Hamankiewicza finansowanie większej liczby rezydentur, co również zapowiedziała nowa premier, to nie jest droga do zwiększenia liczby lekarzy. Jak mówił, obecnie z rezydentury korzysta rocznie ok. 3 tys. lekarzy, więc zapowiedź, że będzie ich ok. 3,5 tys. wiele nie zmienia.

- Trzeba zwiększyć przede wszystkim liczbę studentów medycyny - podkreślił. Zapewne nie miał jednak na myśli liczby studentów stomatologii ponieważ wielokrotnie wypowiadał się, że jest ich nawet za dużo.

- W expose pojawiło się zapewnienie przeznaczenia 2 proc. PKB na obronność, a zabrakło zagwarantowania 6 proc. PKB na ochronę zdrowia - podkreślił prezes NRL. Dodał, że bez finansowania publicznego na tym poziomie nie ma możliwości zreformowania i ustabilizowania systemu ochrony zdrowia.

Zobacz co Ewa Kopacz mówiła podczas expose o stomatologii

Obietnice Ewy Kopacz (expose): sfinansujemy rezydentury, gabinety dentystyczne wrócą do szkół 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ewa Kopacz   expose   dentysta w szkole   Maciej Hamankiewicz  

POLECAMY W SERWISACH